Спеціальні потреби

Друга світова війна в оцінках ветеранів та істориків


Найменше перемога у Другій cвітовій війні допомогла самій Росії - історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Найменше перемога у Другій Світовій допомогла самій Росії - історик. Відео

Напередодні святкування 70-ї річниці Другої cвітової війни під впливом пропаганди та війни в Україні російські ветерани і вся Росія переосмислюють своє ставлення до колишніх військових побратимів з України. Водночас деякі історики заявляють, що Росія, яка сьогодні пафосно святкує День перемоги над нацизмом, сама уподібнюється до Третього рейху.

Будучи підлітком, російський ветеран Іван Соколов у часи Другої світової війни допомагав знешкоджувати бомби, які не вибухнули. Через 70 років після війни він гордо розповідає, як Росія виграла війну з німецькими нацистами. Він каже:

«Якби не було нашої перемоги, мапа Європи була б абсолютно іншою».

Через кілька десятиліть та ж сама Росія, яка, за версією російських ветеранів, зберегла Європу від фашистів, сьогодні сама ж перекроює європейську мапу, спочатку захопивши український Крим, після чого влаштувавши війну на сході України. Для виправдання своє агресії Москва приклеїла до українців терміни «фашисти» чи «нацисти», якими колись називали німців.

Говорить ветеран Другої світової війни Олександр Подобедь:

«Я не думаю, що всі вони, українці, є фашисти та нацисти. Але серед них є велика кількість тих, що належать до цієї категорії».

Для 70-річниці Дня перемоги Росія проводить один із найбільших військових парадів, демонструючи найновіше озброєння, танки, щонайменше 15 тисяч військових. Щоправда, відвідати це шоу відмовилася більшість західних лідерів, навіть президент сусідньої Білорусі Олександр Лукашенко не приїде на Красну площу. Натомість компанію Володимиру Путіну розділять здебільшого лідери пострадянського простору та Африки.

Відомий російський історик Андрій Зубов каже:

«Вже більше року уряд Росії є агресором в Україні. Він анексував Крим, веде війну на Донбасі, а також проводить теракти в інших українських містах. Це морально нестерпно для більшості західних лідерів відвідувати країну-агресора і разом з агресором святкувати перемогу над іншим агресором, що трапилась 70 років тому».

За підрахунками Інституту історії України, під час Другої світової війни загинуло майже 28 мільйонів радянських громадян, майже третина з них – українці. За словами історика Зубова, більшість цих смертей можна було уникнути:

Андрій Зубов, російський історик каже:

«Ці смерті не були виправдані, надто висока ціна через слабку оборону, яку організував Сталін і комуністи».

Андрій Зубов – колишній професор Московського державного інституту з міжнародних відносин був звільнений з роботи торік за те, що порівняв російську анексію Криму із загарбанням Австрії у 1938 році нацистською Німеччиною. Зубов каже, що сучасні російські лідери вважають себе спадкоємцями радянської влади.

Професор Зубов продовжує:

«Після 1945 року продовжувались вбивства, репресії, численні злочини проти росіян. Я думаю, що нам потрібно закінчувати з цим тріумфальним святкуванням перемоги. Ця перемога неоднозначна, і для Росії вона принесла менше переваг, ніж для інших країн світу, навіть для самої Німеччини».

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG