Спеціальні потреби

«Україна ніколи не була більш стабільною, ніж сьогодні», – Віктор Янукович


Віктор Янукович

Впливове американське видання «Вашингтон Пост» надрукувало інтерв’ю з президентом України Віктором Януковичем. Пропонуємо короткий виклад змісту інтерв’ю.

Під час перебування Віктора Януковича у Давосі старшому редактору Лаллі Веймоус вдалось порозмовляти з президентом України. Під час інтерв’ю президент України пояснює кроки свого уряду і переконує, використовуючи міжнародні рейтинги, що сьогодні Україна знаходиться у найкращому економічному та політичному становищі за останні 20 років.

Президент України, відповідаючи на запитання «Вашингтон Пост», заявив, що стратегічним завданням України є вступ до Європейського Союзу. Водночас, дружба з Росією, як стратегічним партнером, також є ключовою для України. За словами президента був лише один період в історії, за часів його попередника Віктора Ющенка, коли стосунки між Росією та Україною значно погіршились. Президент Янукович зазначає, що саме суперечки між державами призвели до того, що «принаймні двічі Україна порушила умови поставок газу з Росії до Європейського Союзу… і Європа постраждала». На уточнене запитання журналіста щодо того, що Росія відключила газ, президент України заявив, що відключення газу були результатом погіршення взаємин між Україною та Росією.

«Вашингтон Пост» запитав президента України про порушення під час місцевих виборів в Україні. У відповідь Віктор Янукович наголосив, що це проблема виборчого законодавства, яке він намагався змінити аж до останнього дня передвиборчої кампанії. Сьогодні, за словами президента, «робоча група важко працює над розробкою нового виборчого законодавства України». Президент також категорично заперечив існування вибіркового правосуддя в Україні. За його словами, усі останні затримання та відкриття кримінальних справ є наслідком завзятої боротьби з корупцією. Президент закликав усіх, у тому числі американський уряд, використовувати факти і приділяти менше уваги тому хто що сказав».

«Країна розпочала широку кампанію проти корупції та порушень закону. Це не вибірковий процес базований на політичних мотивах. Ця компанія зачіпає представників різних політичних партій » – заявив Віктор Янукович. Як приклад він назвав арешт колишнього голову Верховної Ради Криму, депутата кримського парламенту з фракції Партії регіонів – Анатолія Гриценка. На запитання, чи планує він арештувати колишню голову уряду Юлію Тимошенко, Віктор Янукович заявив, що він нічого не планує. Для цього, за словами президента, є закон і правоохоронні органи: «У якому напрямку піде розслідування мені важко сказати наперед. Звичайно я дуже хочу, щоб Юлія Тимошенко доказала свою невинність, якщо вона невинна».

Президент України також запевнив, що в Україні не чинять тиск на журналістів та громадських діячів, а він особисто завжди дуже негативно реагує на будь-які факти порушення прав людини.

Президент України також відзначив, що за останні 20 років в Україні не проводились реформи через відсутність політичної стабільності. Але тепер, коли він прийшов до влади, уряд розпочав всеохоплюючі серйозні реформи.

«Ми розпочали реформу правової системи, кримінального права, працюємо над проведенням податкової та адміністративної реформи. Політика уряду направлена на дерегуляцію економіки та створення клімату для інвесторів», – заявив президент України, і, звичайно, сказав він, цей процес не може бути абсолютно безпроблемним. «Україна, – як стверджує Віктор Янукович в інтерв’ю «Впашингтон Пост», – ніколи не була більш стабільною, ніж сьогодні».

XS
SM
MD
LG