Спеціальні потреби

Януковичу потрібні повноваження для реформ – каже глава АПУ


Януковичу потрібні повноваження для реформ – каже глава АПУ

Для проведення масштабних реформ в суспільстві повноваження президента України мали б бути розширені – заявив глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін.

Він каже, Віктор Янукович за своїми повноваженнями має достатньо впливу в державі, але його діяльність, зокрема, в проведенні реформ, могла бути ефективнішою, якби ці повноваження були розширені.

Оскільки президент фактично відповідає за «всі сфери», логічно наділити його важелями впливу, які дали б йому можливість «реалізувати всі вимоги часу та суспільства», але повного розуміння про які саме повноваження йдеться, в адміністрації поки що немає.

Наразі в політичних колах дискутують про можливу відміну політичної реформи, яка обмежила повноваження президента України.

Льовочкін вважає логічним, аби дізнатися з цього приводу думку народу, тобто винести відповідне питання на референдум і провести його разом із місцевими виборами 31 жовтня, однак, зазначає: остаточного рішення ще немає.

У своїй промові до дня Конституції Віктор Янукович також говорив про те, що конституційна реформа призвела до розбалансування системи влади в країні.

Між тим, у середу він говорив не про повноваження, а саме про реформи, провівши чергове засідання Комітету з економічних реформ.

Янукович сказав, що мав дискусію з прем’єром Азаровим з приводу нового Податкового кодексу, і відзначив: «в деяких напрямках, безумовно, він не буде популярний, але це – закон, який наближатиме нас до європейських стандартів, стандартів прозорості, до яких ми так з вами прагнемо».

Кодекс буде ухвалено не раніше осені, і він вступить у силу в 2011 році, тобто після виборів до місцевих рад.

«Ми добре розуміємо, що зможемо це зробити тільки восени. І вже на основі цього Податкового кодексу і Бюджетного кодексу ми формуватимемо новий бюджет 2011 року. Безумовно, ми цю роботу повинні завершити разом з прийняттям бюджету до кінця цього року», – зазначив Віктор Янукович.

Водночас Український кредитно-банківський союз та низка асоціацій і об’єднань підприємців України різко скритикували проект цього Податкового кодексу, відзначивши, що він призведе не до стимулювання економіки, а до суттєвого зростання ролі фіскальних органів.

XS
SM
MD
LG