Спеціальні потреби

Яценюк: Путін хоче знищити Україну


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що президент Володимир Путін хоче знищити Україну як незалежну країну, незважаючи на угоду про припинення вогню.

Виступаючи в суботу на міжнародній конференції в Києві, Яценюк сказав, що метою Путіна є захопити всю Україну, яка була частиною колишнього Радянського Союзу.

Прем’єр-міністр позитивно оцінив нову хвилю економічних санкцій, накладених на Росію західними країнами.

Європейський Союз і Сполучені Штати поширили санкції проти енергетичного, фінансового і оборонного секторів Росії у відповідь за її роль в українськиій кризі.

Через кілька годин після того, як санкції набрали чинності в п’ятницю, Москва обіцяла вдатися до відплатних заходів. Мністерство закордонних справ Росії назвало нові заходи США «ворожим кроком, що відповідає конфронтаційному курсу, обраному американською адміністрацією».

Нові санкції закрили західну допомогу для пошуків нафти в Арктиці. Вони також скеровані проти п’яти компаній оборонного сектора, технологічної компанії Rostec, а також кількох провідних банків, влючно з найбільшим російським банком Sberbank.

Високопоставлені службовці адміністрації Обами підкреслили, що Сполучені Штати можуть і скасують нові санкції, якщо Москва і проросійські сепаратисти, в підтримці яких звинувачують Москву, повністю запровадять угоду про припинення вогню, яку було досягнуто цього місяця.

В п’ятницю Путін назвав санкції ЄС дивними, такими, що підривають «мирний процес» у Східній Україні.

Тимчасом вночі кордон з Україною пересік другий «гуманітарний конвой», який рушив у напрямку Луганська. Місія ОБСЄ в Україні заявила, що конвой не пройшов інспекції з боку українських органів влади, ні Червоного Хреста. Російське міністерство з надзвичайних ситуацій заявило, що конвой постачає продовольство, електричні генератори і установки для очищення води.

Показати коментарі (7)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG