Спеціальні потреби

Яценюк пропонує Нідерландам очолити розслідування обставин катастрофи «Боїнга»


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував Нідерландам взяти на себе керівництво розслідування обставин падіння малайзійського авіалайнера «Боїнг-777» у Донецькій області.

«Ми готові до того, щоб керівництво і координацію розслідування взяли на себе Нідерланди як країна, яка найбільше постраждала, із залученням всього міжнародного співтовариства», – сказав Яценюк.

Український прем’єр заявив, що це був злочин проти людства, і його повинна розслідувати міжнародна комісія. Нагадаємо, що на борту «Боїнга» перебували 298 людей, з яких 192 були громадянами Нідерландів.

Виступаючи на брифінгу у Києві, Яценюк також висловив обурення діями проросійських сепаратистів, на яких він покладає відповідальність за збиття малайзійського літака.

Прем’єр-міністр додав, що український уряд готовий транспортувати всі тіла загиблих унаслідок катастрофи до Амстердама для проведення експертизи.

Тим часом, на місце падіння літака прибуло троє голландських слідчих.

За повідомленням, Рада Безпеки ООН вже у понеділок можливо голосуватиме в справі резолюції з вимогою щодо надання доступу міжнародоним експертам до місця катастрофи.

Також, прем’єр-міністр Австралії Тоні Абботт відправив до США міністра закордонних справ Джулі Бішоп, завдання якої – лобіювати прийняття резолюції ООН. Внаслідок авіакатастрофи загинуло 37 громадян і мешканців Австралії. Бішоп заявила, що слід припинити використання «тіл жертв аварії як заручників в українсько-російському конфлікті».

У понеділок, президент Росії Володимир Путін знову заявив, що цієї трагедії не сталося б, якиби не були поновлені владою України бойові дії з сепаратистами, які тепер контролюють район, де впав літак.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG