Спеціальні потреби

Єрмака у Вашингтоні називають тіньовим міністром закордонних справ і вважають його призначення прогресом у переговорах із Кремлем


Очікувано: експерти у США про призначення Єрмака. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Очікувано: експерти у США про призначення Єрмака. Відео

Відставка Андрія Богдана була неминучою, каже старший експерт Атлантичної ради Андерс Аслунд. В режимі постійної суперечки команда президента Зеленського працювати не могла.

Аслунд вважає: "Богдан та Єрмак відверто сварилися один з одним. Вони мали дуже різні досвіди. Тому я сподіваюсь, що тепер у команді буде більше послідовності в діях офісу президента. Один з цих чиновників повинен був піти".

Призначення Богдана у травні гостро розкритикували на Заході через його роботу в уряді Януковича та зв'язки з олігархом Коломойським. Деякі експерти зауважуть, що свом рішенням Зеленський дав зрозуміти: він політик, не залежний від олігархічних інтересів.

Утім, каже експерт Фонду Маршалла Джонатан Кац – лише реальні політичні рішення покажуть, наскільки готовий президент Зеленський відмовитись від системи олігархату.

Кац говорить: "Якщо подивитись на політичне ядро України, ми досі бачимо значний вплив олігархів. Якщо це відхід від олігархічної системи, ми повинні в першу чергу подивитись, як це реально вплине на політику. Тут люди дуже занепокоєні можливим усуненням голови НАБУ чи працівників антикорупційних органів. Коли ми бачимо, що Парламент, контрольований партією президента бере участь у зусиллях усунути офіційних осіб антикорупційних органів, – це надсилає поганий сигнал США, МВФ та іншим союзникам України.

Андрій Єрмак – головний переговірник на перемовинах з Росією. Експерти зауважують, що призначення Путіним Дмитра Козака на посаду керівника переговорів з Україною минулого місяця та перехід Єрмака на посаду голови офісу президента України може означати реальний прогрес у переговорах із Кремлем.

Аслунд додає: "З'явилась реальна можливість. Президент Путін очевидно чекав, поки ситуація роз'ясниться після президентських та парламентських виборів. Тепер це сталося. Стало зрозуміло, хто котролює ситуацію – президент Зеленський та Андрій Єрмак. Призначення Путіним Козака відповідальним на переговорах щодо Донбасу – це позитивний сигнал, тому що Козак – це людина, яка розв'язує кризові ситуації, у той час, як Сурков – людина, яка провокує кризи".

Єрмака називають тіньовим міністром закордонних справ України. Сам Пристайко казав, що проводить регулярні консультації з колишнім радником Зеленського. Саме Єрмаку доручено підготувати візит президента Зеленського до Білого дому. Якщо ця зустріч станеться вже у виборчій рік, це буде показовим, каже Катц.

Катц каже, що "якщо ця зустріч буде зосереджена на питаннях, важливих для американсько-українських відносин, питаннях безпеки, загроз, реальної пдітримки та залучення – це добра ознака".

Прізвище Єрмака звучало під час процесу імпічменту президента Трампа. Єрмак зустрічався з Руді Джуліані та був учасником так званої тіньової дипломатії між США та Україною. Катц застерігає – українським політикам у майбутньому варто бути обережними, щоб не бути знову втягненими у внутрішньополітичні процеси США.

Кац сподівається, "що були вивчені уроки. Назалежно від того, чи ви опинились в цій ситуації не з власної волі, Україна повинна перш за все зосередитись на своїх відносинах зі США, вона не повинна втягуватись у внутрішню політику у жодний спосіб. Пан Єрмак це знає, я думаю. Але ми знаємо, що пан Джуліані та інші продовжують шукати бруд. І дуже важливо для українських політиків стояти якомога далі від надзвичайно їдкої ситуації, яка матиме лише негативні наслідки для них. Україна має надзвичайно потужну підтримку в Конгресі, навіть в адміністрації".

Дивіться також: Що призначення Єрмака означатиме для стратегічного курсу України? – Глібовицький. Відео

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Член театральної групи «Експеримент» у Вашингтоні. Захоплюється йогою.  

Facebook Forum

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG