Спеціальні потреби

Ющенко дав свідчення проти Тимошенко


Прихильники колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко перед будинком суду в Києві

Віктор Ющенко свідок, Юлія Тимошенко на лаві підсудних. Двоє лідерів Помаранчевої революції зустрілися у Печерському райсуді, куди екс-президент таки прибув у середу після настійливих запросин, під загрозою примусового приводу.

Попри очікування, словесного поєдинку між колишніми «заклятими соратниками» не відбулось. Екс-прем’єрка мовчки вислухала свідчення екс-президента і відмовилася ставити йому будь-які запитання. Як вона пояснила – те, що він сказав, залишиться на його совісті. Вона ж не хоче з’ясовувати з ним стосунки у суді і тим тішити прокурорів.

«Я не буду ставити запитання, бо не хочу, щоб у цьому суді судили Помаранчеву революцію», – заявила Тимошенко.

Свідок номер 1 у «газовій» справі, яким багато хто вважає Ющенка, назвав контракти, підписані 2009 року в Москві, загрозою для українських національних інтересів. Він висловив переконання, що ці невигідні для України контракти Тимошенко підписала з особистих політичних мотивів. Ющенко закликав чинну владу скасувати «газові» угоди з Російською Федерацією.

Екс-президент розповів також, що не відкликав із переговорів у Москві голову Нафтогазу Олега Дубину. Як сказав Ющенко, він не мав таких повноважень, а байки про відкликання поширюють ті, хто хоче зняти з себе відповідальність. Як випливає з його свідчень, Дубина поінформував Ющенка, що спробує знизити ціну на газ з 250 до 235 доларів, але потім у переговори вступили обидва прем’єри, і глава Нафтогазу повернувся з Москви.

Переговори зірвала сама Тимошенко, хоч Путін був готовий на ціну в 250 доларів, – стверджує Ющенко.

«Путін, як він дослівно заявив, «Я особисто запропонував прем’єр-міністру ціну в 250 доларів за тисячу кубічних метрів і реекспорт». – Вибачте за слово далі, – «Хрін з вами. Вона відповіла «ні». Оце те, що зірвало переговори», – сказав екс-президент журналістам.

Аби з’ясувати всі обставини підписання угоди між Путіним і Тимошенко, Ющенко запропонував судові викликати для допиту в якості свідків російського прем’єра Володимира Путіна та голову правління Газпрому Олексія Міллера.

З таким же проханням звернувся до судді колишній уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, якого у середу під конвоєм, незважаючи на хворобу, доправили свідчити в суд.

Утім, ідея викликати в Печерський райсуд Путіна і Міллера обвинуваченню видалася зайвою. Як пояснив журналістам прокурор Михайло Шорін, суд розглядає питання у межах пред’явленого обвинувачення – перевищення екс-прем’єркою владних повноважень. А тому допитувати російську сторону не потрібно.

Прокурори витлумачили також відмову Тимошенко ставити запитання Ющенку як доказ того, що їй немає чим заперечити. А у партії влади вже назвали свідчення екс-президента проти екс-прем’єрки «неспростовними». Як заявив «регіонал» Володимир Олійник, свідчення Ющенка довели, що у газових угодах був прихований приватний інтерес Тимошенко.

Третій президент відбув із суду в автомобілі із затемненим склом, під вигуки «Ганьба!» прихильників Тимошенко та під шквалом кинутих в автівку яєць.

А підсудну повезли у Лук’янівське СІЗО – готуватися до надання свідчень. Тимошенко просила дати їй на підготовку два дні, оголосивши перерву в суді до понеділка 22 серпня. Однак суддя Кіреєв ухвалив розпочати допит підсудної у четвер о 14:00.

XS
SM
MD
LG