Спеціальні потреби

Актуально

За кого голосує українська громада та що про Україну кажуть кандидати: проміжні вибори у США на прикладі одного округа

У штаті Пенсильванія у США українці можуть вплинути на результати перегонів до Конгресу. Що ж найперше хвилює українську громаду?

Українська громада США історично голосувала за Республіканську партію. Адже республіканці свого часу вважалися палкими борцями з комунізмом. У наш час, саме за президента-республіканця, Україна отримала значну підтримку у боротьбі з російською агресією, - переконана Ірина Мазур, активістка української громади Філадельфії.

"За часів президента Трампа все-таки Україна отримала значну фінансову підтримку, значну підтримку зброєю", - каже Мазур.

Ірина Мазур
Ірина Мазур

Втім, на цих виборах, вподобання виборців українського походження віддзеркалюють загалом ситуацію в країні, яка гостро розділена за партійною лінією. В першу чергу, це пов’язано з анти-імміграційною політикою нинішньої республіканської адміністрації, - каже Уляна Мазуркевич, яка працює волонтером у штабі кандидатки від демократів до Палати представників Конгресу США.

"Іммігранти, які приїжджають сюди, нещасні люди, які подорожують з Південної Америки, які потребують притулку, безпеки, харчів, і ми їх арештовуємо? – Ні!" - каже громадська активістка Уляна Мазуркевич.

Щоправда, українську громаду – чи то прихильників демократів, чи республіканців – першочергово хвилює позиція кандидата щодо України.

Українці в Пенсильванії можуть вплинути на результати виборів до Конгресу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

"Найважливіше питання - це як Америка ставиться до Росії, як кандидати підтримують санкції, як відносять до того, коли ми українці звертаємось про допомогу. Вони нас знають і нам допомагають, але головне, як вони ставляться до України, до українського питання", - вважає президент Українського культурно-освітнього центру Філадельфії Андреа Жаровська.

Український культурно-освітній центр Філадельфії
Український культурно-освітній центр Філадельфії

Саме ці питання і ставлять українські активісти на зустрічах з американськими політиками.

"Ми прямо питаємо кандидата, що він думає про Крим, що він думає стосовно Донбасу. Щодо відносин з Росією, щодо відносин з Україною. Чи повинна Україні надаватися допомога. Ми не боїмося ставити дуже різкі та прямі запитання", - розповідає Ірина Мазур.

Цього року у штаті Пенсильванія у результаті перекреслення виборчої мапи, було створено кілька нових округів. Один з них - у передмісті Філадельфії, в районі, де проживає багато українців. За цей округ змагаються новачки в перегонах за місце в Конгресі США – демократка Меделін Дін та республіканець Ден Дейвід. Обидва стверджують – українці грають надзвичайно активну роль у політичному житті громади.

Кандидатка в конгресмени від демократів Меделін Дін
Кандидатка в конгресмени від демократів Меделін Дін

"Округ, в якому я балотуюсь, багатий на українську спадщину. Вони мене привітали, я мала змогу зустрітись з активістами. Я хочу бути частиною глобального діалогу та дипломатичної роботи, яка захищає Україну від атак на її суверенітет, на її економіку, мир та безпеку, яка зупинить кровопролиття", - каже кандидатка в конгресмени від демократів Меделін Дін.

Кандидат в конгресмни від республіканців Ден Дейвід
Кандидат в конгресмни від республіканців Ден Дейвід

"Єдиний кокус, до якого я вже пообіцяв вступити – це український кокус. У перший же день, я буду в цьому комітеті разом з конгресменом Фітцпатріком. Я розумію Європу, Росію. Я чітко переконаний, що Путін представляє загрозу світу, величезну загрозу Україні. Він справжній злочинець-вбивця, і його треба зупинити. Люди на зразок Путіна не розуміють переговорів. Санкцій недостатньо. Ми повинні вдарити по його олігархах, ми повинні вдарити по фундаменту його влади. Він вбиває українців, і він має за це відповісти. І ніколи я не погоджусь, що Крим – це частина Росії. Крим – це Україна", - каже кандидат в конгресмени від республіканців Ден Дейвід.

Пенсильванія – штат, який протягом останніх майже тридцяти років на президентських виборах голосував за демократів. У 2016-му місцеві виборці віддали перевагу республіканцю Дональду Трампу.

Результати голосування 6-го листопада у цьому окрузі, яке багато експертів називають референдумом перших двох років президентства Трампа, мають показати – наскільки успішно діючий президент склав свій перший іспит перед українцями Філадельфії та її передмістя.

Дивіться також: Як працює американська місцева влада у США

Як працює американська місцева влада у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG