Спеціальні потреби

Західні компанії заморозили виплати Росії за забруднену нафту


Видобуток на нафтовому родовищі Архангєльскоє, Росія, 2017 рік

Найбільші нафтові компанії Франції та Італії – Total та Eni припинили виплати російським фірмам за забруднену нафту. Виплати продовжаться тільки після того, як буде досягнуто домовленості про компенсацію, повідомляє Reuters з посиланням на поінформоване джерело.

Обидві компанії є великими покупцями російської нафти і купують її з інших джерел, крім трубопроводу "Дружба" – основного трубопроводу, що постачає нафту з Росії до країн Центральної Європи та Німеччини.

Строк виплати за постачання більше мільйона тон зараженої нафти, яка вже декілька тижнів перебуває в трубопроводах, сплив 15 травня. "Чому хтось має платити за цю нафту? Чесно кажучи, це не нафта і ніхто в Росії не може чітко пояснити хто компенсуватиме, кому і коли", - заявив виданню один з представників торговельної компанії.

Західні компанії можуть відмовитись платити, бо поставки повинні мати паспорт, що засвідчує їх якість. За російським же законодавством, покупці мають сплатити, а потім вимагати відшкодування збитків.

"Наша позиція чітка: західні компанії повинні сплатити, а потім подати запит на компенсацію шкоди, з яким ми будемо розбиратись потім", - сказав виданню представник великого російського нафтовиробника.

Забруднена нафта перебуває у нaфтопроводі "Дружба" з 20 квітня. Нафту не можна поставити клієнтам через високий рівень забруднення органохлоридом - речовиною, що використовується для стимулювання видобутку нафти з родовищ з недостатньою потужністю.

Дивіться також: Як митна війна впливає на бізнеси у Південному Китаї. Відео

Як митна війна впливає на бізнеси у Південному Китаї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG