Спеціальні потреби

Басейн-охолоджувач на ЗАЕС може обвалитись через зниження рівня води у водосховищі - французька агенція з ядерної безпеки


Фото зі звіту Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки "Наслідки пошкодження Каховської дамби для Запорізької атомної електростанції"
Фото зі звіту Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки "Наслідки пошкодження Каховської дамби для Запорізької атомної електростанції"

Водойма-охолоджувач на Запорізькій АЕС може обвалитись через тиск води з басейну з одного боку вежі та брак води у висушеному водосховищі з іншого. Про це повідомляє французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки, що в Парижі.

У звіті організації "Наслідки пошкодження Каховської дамби для Запорізької атомної електростанції", опублікованому 7 червня, мовиться, що внутрішній тиск води в охолоджувальному басейні може пробити дамбу, якщо з іншого боку дамби в резервуарі впаде вода.

"Зниження рівня води в Дніпрі може призвести до протікання басейну або навіть до обвалу навколишньої дамби через тиск води, що міститься в басейні", - пишуть французькі фахівці з ядерної безпеки.

У звіті мовиться, що український оператор уважно стежить за зниженням рівня води у водосховищі. За їхніми підрахунками, дамба може витримати рівень Дніпра в районі електростанції заввишки 10 метрів.

Вода з водосховища використовується для закачування води в так звані бризкальні басейни, які потрібні для охолодження активних зон ядерного реактора.

Після руйнування Каховської дамби 6 червня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в одній зі своїх заявив сказав, що басейн повний, і води має вистачити на "кілька місяців".

"Життєво важливо, щоб цей басейн-охолоджувач залишався недоторканим. Нічого не можна робити, щоб потенційно підірвати його цілісність", - наголосив у заяві Гроссі.

"Відсутність охолоджувальної води в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - також заявляв глава МАГАТЕ Гроссі 6 червня.

Професор Інституту радіоактивності довкілля Фукусімського університету Марк Железняк в інтерв’ю Голосу Америки розповідав, що підрив Каховської ГЕС не є критичним для безпеки на Запорізькій атомній електростанції, але є певні ризики.

“Зараз всі шість блоків (на ЗАЕС - ред.) не працюють. 5 блоків повністю виключені, в холодному стані. Лише один в гарячому. Цей комплекс, який включає градирні, тобто вежі-охолоджувачі, розрахований на роботу всіх шести блоків. В тому стані, в якому зараз знаходиться станція, коли не працюють 5 реакторів, то градирні повинно вистачити для того, щоб провести охолодження одного блоку, який є в гарячому стані", - сказав професор. Втім він не обговорював можливості обвалу вежі.

Форум

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG