Спеціальні потреби

Соратник Нємцова розповів, що чекає просвітлення Росії через ПАРЄ


Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика. Відео

Парламентська Асамблея Ради Європи повинна взяти під свій контроль розслідування вбивства Бориса Нємцова у Москві. З таким проханням до європейських парламентарів звернулася дочка застреленого російського опозиціонера Жанна Нємцова. В екслюзивному інтерв'ю Голосу Америки вона назвала вбивство свого батька політично вмотивованим і заявила, що Кремль не зацікавлений щоб світ дізнався правду у цій справі.

Майже рік тому у Москві було вбито відомого російського опозиціонера Бориса Нємцова. У Росії розслідування вбивства зайшло у глухий кут. Донька Бориса Нємцова Жанна каже, що нагляд з боку ПАРЄ над слідством дозволить назвати замовників вбивства.

"Якщо ми зможемо розслідувати, якщо ми зможемо отримати результати – ми зможемо покарати тих, хто організував цей злочин та тих, хто його замовив. Ми зможемо зупинити насильство у Росії та запобігти майбутнім вбивствам", - заявила Жанна Нємцова.

Якщо буде призначено спеціального доповідача, то відбуватиметься парламентське розслідування. Це, в свою чергу ... спричинить додатковий тиск на російський уряд

Вбивство свого батька вона називає політичною розправою.

"Це політично мотивоване вбивство. У цьому я не сумніваюся. І те, що сказала адвокат Прохоров під час слухань, що завданням було зупинити політичну діяльність мого батька - так, це політично мотивоване вбивство. Слідство знаходиться в глухому куті. Не тому що воно непрофесійне. Я вважаю, що тут є певне політичне підґрунтя".

На слуханнях ПАРЄ доньку Нємцова підтримав Білл Браудер, завдяки якому американський сенат ухвалив так званий «Список Магнітського» - закон, який наклав санкції на російських чиновників, які були винні у смерті Сергія Магнітського у московському СІЗО.

Я хочу, аби слідство проводилося якісно, щоб ми допитали усіх можливих причетних осіб і тих осіб, які володіють важливою інформацією

"ПАРЄ має можливість призначити спеціального слідчого, який займатиметься розслідуванням усіх обставин вбивства Бориса Нємцова. Ми мали спеціального доповідача у справі Сергія Магнітського, і його доповідь у розслідуванні була дуже важливою для встановлення фактів, які були представлені урядам усіх країн, ми сподіваємося, те ж саме що буде зроблено для розслідування вбивства Бориса Нємцова", - сказав Браудер.

Жанна Нємцова вважає, що залучення до розслідування справи західних експертів сприятиме прозорості слідства.

Це буде свого роду просвітленням для всього російського суспільства

"Я хочу, аби слідство проводилося якісно, щоб ми допитали усіх можливих причетних осіб і тих осіб, які володіють важливою інформацією, та зробити відповідні висновки", - додала вона.

Колишній прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов, соратник Бориса Нємцова, вважає – без зовнішнього тиску цей злочин розкритий не буде.

"Якщо буде призначено спеціального доповідача, то відбуватиметься парламентське розслідування. Це, в свою чергу, допоможе розслідуванню та спричинить додатковий тиск на російський уряд, на російську систему правосуддя. Це буде свого роду просвітленням для всього російського суспільства", - заявив він.

Механізм міжнародного контролю допоможе запобігти майбутнім вбивствам у Росії, вважає Жанна Нємцова. Вона переконана, що нагляд з боку Європи у розслідуванні вбивства її батька допоже зупинити тотальне безаконня у Росії.

Дивіться також: Ось чим на вбивство Литвиненка може відповісти Росії Велика Британія - експерт. Відео

XS
SM
MD
LG