Спеціальні потреби

Експерти закликають до відстрочення Олімпійських ігор з медичних міркувань


Директор Центрів з контролю і запобігання захворюванням доктор Томас Фріден

Група експертів з охорони здоров’я закликає до того, щоб Олімпійські ігри, які мають відбутися в Ріо-де-Жанейро, відстрочити або перенести в інше місце з приводу спалаху захворювання на вірус Зіка.

150 підписантів листа, серед яких є експерти з понад двадцяти країн у галузі громадського здоров’я, медицини і науковці, заявили, що влаштування ігор було б «безвідповідальним» і «неетичним». Серед підписантів звернення є також колишній науковий радник Білого дому доктор Філіп Рубін.

«Бразильский штам Зіки завдає такої шкоди здоров’ю, якого не бачено дотепер», – сказав він.

Вірус пов’язують з дефектами здоров’я у немовлят, включно з мікроцефалією, коли діти народжуються з незвичайно малою головою і мозком. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що вагітні жінки повинні уникати районів, де наявний спалах Зіки, включно з Олімпійськими іграми в Ріо-де-Жанейро.

У своєму листі автори листа заявили: «Постає непотрібний ризик, коли 500 тисяч іноземних туристів з усіх країн світу прибудуть на ігри і можуть бути заражені цим штатмом вірусу, повернуться додому, де він може поширитися. Якщо це станеться в бідних, але ще не заражених районах, таких як Південна Азія і Африка, можуть бути великі плачевні наслідки».

Відмінну думку висловив директор Американських Центрів з контролю і запобігання захворюванням доктор Тон Фріден, який заявив, що немає медичних причин для скасування чи відстрочення Олімпійських ігор. Він вважає, що галас щодо небезпеки для здоров’я з приводу Зіки перебільшений.

ВООЗ звернула увагу на те, що Олімпійські ігри заплановані на серпень, коли в Бразилії зимовий сезон, і активних комарів, які поширюють Зіку, менше, ніж в інший сезон.

Дивіться також: Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись

Завдяки чому Савченко на волі розповів Маккейн, він хоче з нею зустрітись. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG