Спеціальні потреби

Актуально

США звинуватили українця у справі про кібернапад

Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти двох осіб у кібернападі на американську компанію із застосуванням "програм-вимагачів", повідомляє Reuters.

CNN повідомив, що США вилучили раніше сплачений компанією викуп обсягом 6 млн дол.

Серед обвинувачених - українець Ярослав Васинський.

22-річного Васинського заарештували в Польщі минулого місяця. Іншого обвинуваченого, 28-річного російського громадянина Євгена Поляніна, не затримано.

Згідно з інформацією Міністрства фінансів США, ці особи отримали білше 200 млн дол викупів у криптовалютах Bitcoin та Monero.

Васинського пов'язують з кібернападами за допомогою програми-вимагача REvil. На початку липня кібернапад з використанням цієї програми було проведено проти амерканського розробника програмного забезпечення Kaseya.

Також сьогодні Міністерство фінансів США додало Васинського, Поляніна та криптовалютну біржу Сhatex до санкційного переліку. Криптовалютну біржу звинувачують у "проведення фінансових розрахунків для задіяних у кіберздирництві".

Минулого тижня в рамках боротьби з використанням програм-шантажистів, Держдеп оголосив про нагороду за інформацію, яка допоможе ідентифікувати, арештувати та/або засудити ключових лідерів програм-вимагачів Darkside.

До 10 млн дол може отримати той, хто надасть інформацію, яка дозволить встановити особу, або місцезнаходження ключових керівників угруповання DarkSide. Ще 5 млн дол пропонується за інформацію, що призведе до арешту та/або засудження в будь-якій країні, будь-якої особи, яка має намір взяти участь в нападі DarkSide.

В статті використано інформацію Reuters CNN.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Експериментальні ліки Пфайзер від Ковід-19 - новин

Студія Вашингтон. Експериментальні ліки Пфайзер від Ковід-19 - новини
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG