Спеціальні потреби

Блоги "Моя Америка"

School TV

Як починається та як закінчується навчальний день у школі, скільки часу триває обід, скільки уроків на день, та які перерви між уроками. Про це батьки нью-йоркських школярів дізнаються під час дня відкритих дверей.

Наш син Деніел вчиться в першому класі однієї з муніципальних шкіл Брукліна, Нью-Йорк. Це початкова школа, де вчяться діти з підготовчого класу (Kindergarten) до п’ятого включно. Наша школа не зовсім типова. В кожній паралелі є по два інклюзивні класи, де разом зі звичайними дітьми вчяться діти з розладами аутичного спектру за програмою ASD Nest. Таких шкіл в Нью-Йорку 49.

Класна кімната
Класна кімната

Раз на рік, приблизно в середині листопада, в нашій школі проводять день відкритих дверей. Впродовж навчального дня батьки можуть прийти до школи, відвідати заняття і подивитись, як все відбувається.

Отож, як виглядає стандартний день в муніципальній школі.

Шкільний день триває з 8:00 до 14:10. Школа відкривається о 7:30. І, хто бажає, має можливість снідати в школі з 7:30 до 7:55.

Перед початком занять діти співають «Клятву вірності американському прапору» (The Pledge of Allegiance).

Впродовж дня за розкладом є вісім періодів по 45 хвилин: сім навчальних і один для обіду та відпочинку (триває 50 хвилин).

Робочі місця вчителів
Робочі місця вчителів

За сприятливої погоди після обіду під час цієї великої перерви діти гуляють на вулиці на шкільному майданчику. Якщо прохолодно, то діти перебувають в класах. Вони за бажанням читають, малюють, грають в настільні ігри чи просто спілкуються.

Цікавий факт: під час обіду і великої перерви вчителі за дітьми не наглядають. За ними дивляться помічники вчителів або інші працівники школи. Вчителі в цей час обідають і відпочивають.

Обід і велика перерва розведені в часі між паралелями, щоб не було натовпу в кафетерії та на шкільному майданчику. Спочатку обідають та гуляють діти з підготовчого до другого класу, а через годину — з третього по п’ятий.

Класна кімната
Класна кімната

Перерв між уроками немає. Один урок плавно переходить в інший. Спочатку мене це шокувало: як це — немає перерви? Потім я зрозуміла, чому це не травматично для дітей. Вони не сидять під час занять весь час за столами, а багато рухаються. У дітлахів є перерви на кількахвилинну гімнастику чи йогу. Частину занять вони сидять на килимку перед «розумною дошкою».

У першому класі є наступні предмети: читання, писання, математика, природничі науки, соціальні науки, комп’ютерні технології, мистецтво, музика, фізичне виховання, танці і раз на тиждень - спеціальне заняття на обрану тему: кулінарія, тваринний світ, підводний світ, відео і кіно, конструювання, наукові досліди. Останні називаються «кластером».

Розклад занять першого класу
Розклад занять першого класу

О 14:10 заняття в школі закінчуються. Тих дітей, які користуються послугами шкільних автобусів, працівники школи розводять по автобусам, всіх інших - батьки забирають зі шкільного подвір’я, куди вчителі виводять кожен клас.

Зауважую, це окрема муніципальна школа в Брукліні. В інших школах може бути інакше: інший час початку і закінчення занять, перелік предметів, час на обід і перерви.

Пропоную ще кілька фото із моєї ескурсії нашою школою.

Вхід в клас вчителі оформляють на власний розсуд
Вхід в клас вчителі оформляють на власний розсуд
Шкільний коридор
Шкільний коридор
Тихий куток в класі
Тихий куток в класі

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.

Дивіться також: Щоб покращити оцінки та поведінку: американські школи забороняють смартфони в класах. Відео

Є такий старий анекдот: зустрічаються дві жінки на вулиці, одна радісно вітається, а інша не реагує. Перша говорить: «Ви мене не впізнаєте? Я ваша сусідка по дачі!». «Не впізнаю...» Перша нахиляється, як ніби стоїть над грядкою: «А так?»

Цей анекдот добре відображає суть суспільства, в якому фактично немає культури small talk або невеличкої, неважливої розмови, яка, зазвичай, ведеться між незнайомцями або малознайомими людьми.

А якщо вона раптом і виникає, то, як правило, відразу ж виходить за рамки жанру: співрозмовники не дотримуються дистанції, переходять на особистості або переключаються на теми, які можуть зачепити або навіть розлютити візаві. Інколи такі розмови між незнайомцями можуть перейти і в рукопашні, якщо раптом мова зайшла на політично дражливі теми.

Насправді ж завдання маленької розмови – не обмінятися думками, а обмінятися ввічливістю.

Маленька розмова, чи світська бесіда - мовний жанр, який є дуже популярним в Америці. Під час прогулянки з собакою, походу по магазинах або по дорозі на роботу маленька розмова може виникнути повсякчас. В автобусі або в метро в діалог вступають зовсім незнайомі між собою люди. Вони обмінюються репліками про погоду, можуть запитати один в одного, де працюють. Я сама якось так познайомилася з колегою з іншої служби "Голосу Америки", втрутившись в чужу маленьку розмову в напівпорожньому вечірньому автобусі.

Здається, що це дуже легко - говорити буквально про те, про се. Але насправді маленька розмова - це ціле мистецтво. Їй навчають на спеціальних семінарах, тому що правильна маленька розмова дуже допомагає комунікації - і в професії, і просто в житті.

Якими можуть бути теми для маленької розмови?

По-перше, це, звичайно ж, погода. Причому фахівці з комунікації радять не сприймати цю тему як занадто банальну. Все залежить від того, як про погоду говорити. Якщо сказати «Гарна погода, нарешті зможу зайнятися серфінгом» - можна плавно перейти до теми «захоплення».

Взагалі в деяких посібниках з комунікації можна знайти абревіатуру FORD, як назва автомобіля.

F - це family (родина)

Occupation (професія, заняття)

Recreation (дозвілля, хобі)

Dreams (мрії, але не потаємні, звичайно, а скоріше прагнення).

Згідно з моїм опитуванням перехожих на вулицях американської столиці, серед найпопулярніших тем маленьких розмов – погода та спорт, у першу чергу - перемоги улюблених команд.

Найбільш недоречні теми: про себе коханого, власні негаразди, сварки, політика, релігія та проблеми зі здоров’ям.

Проте не рекомендується під час маленької розмови її затягувати, переказувати сюжети книг і фільмів, торкатися тем, які можуть стати причиною конфлікту і, звичайно, пліткувати.

Мої співрозмовники назвали найбільш недоречними наступні теми: про себе коханого, власні негаразди, сварки, політика, релігія та свої проблеми зі здоров’ям.

Маленькі розмови не люблять за те, що багатьом вони здаються необов'язковими і фальшивими, нещирими. Але насправді не варто забувати про те, що вона - не лише засіб. Інформація, якою обмінюються, не повинна бути на першому плані. Має значення загальна атмосфера бесіди, настрій, невербальна інформація. Саме тому нічого не значуща на перший погляд бесіда може виявитися дуже важливою.

До речі, багато досліджень показують, що люди, які володіють мистецтвом маленької розмови та регулярно застосовують свої вміння на практиці, є більш щасливими.

Професор школи бізнесу Чиказького університету, психолог Ніколас Еплі якось провів дослідження в місцевому транспорті. Одних учасників експерименту він попросив розмовляти з незнайомцями, інших - утримуватися від розмов, а третіх - поводитися на свій розсуд. Перша група виявилася найщасливішою - її учасники зізналися, що відчували себе дуже добре, а у решти настрій не поліпшився.

Але звичайно, будь-якому випадку питання про те, чи починати маленьку розмову, вирішувати тільки вам.

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.

Дивіться також: Заборона продажу виробів з хутра тварин у Каліфорнії: що кажуть захисники тварин та противники закону. Відео

Більше

XS
SM
MD
LG