Спеціальні потреби

«З 1 березня розслідування справ Майдану може зупинитись», - адвокати Небесної сотні


Це пов’язано з набранням чинності Закону про Державне бюро розслідувань

Управління спецрозслідувань ГПУ, яке веде слідство у справах Майдану, може припинити свою роботу з 1 березня. Про це сказали «Голосу Америки» представники Адвокатської дорадчої групи, яка представляє інтереси родичів загиблих.

Як пояснили адвокати, це пов’язано з набранням чинності Закону про Державне бюро розслідувань, який передбачає втрату слідчих функцій органами прокуратури. Відтак спецпідрозділ ГПУ, який був створений за наполяганням родин і спеціалізується на справах Майдану, не зможе надалі розслідувати ці справи.

«Якщо це станеться 1 березня, слідство буде паралізоване», – заявив виконавчий директор Адвокатської дорадчої групи Тарас Гаталяк.

Як додав правозахисник, Державне бюро розслідувань, безумовно, потрібне. Але законодавці не передбачили певних небезпек та «побічних ефектів».

«Хотіли як краще, а вийшло як завжди», – сказав «Голосу Америки» адвокат Небесної сотні Павло Дикань. За його словами, «Закон про ДБР підклав міну під розслідування справ Майдану. Бо відповідно до Закону, з 1 березня усі справи мають бути передані в Державне бюро розслідувань. Слідчі змушені будуть кинути розслідування і зайнятись переатестацією в ДБР. Це виб’є з колії слідство і знову надовго його загальмує», – застеріг Дикань.

Адвокати Небесної сотні закликали терміново прийняти зміни до Закону про Державне бюро розслідувань, а поки дію цього Закону відкласти.

Представники Адвокатської дорадчої групи скаржаться також на відсутність забезпечення роботи слідчих, які розслідують справи Майдану.

«Вони фактично там як в кам’яному віці працюють», – сказав «Голосу Америки» Павло Дикань. За його словами, Управління спецрозслідувань досі не має комп’ютерів, не кажучи про техніку для проведення експертиз.

«30 слідчих зараз дали в штат; техніки як не було, так і немає», – додає Тарас Гаталяк.

Як стверджують правники, брак технічного забезпечення – одна з основних причин, чому так довго йде розслідування. Адвокати Небесної сотні критикують владу за байдужість до потреб слідства і, натомість, спроби піаритись на його досягненнях.

«Що дратує і заважає – що будь-які досягнення слідства підлаштовуються під певні події і використовуються політиками. І це найбільша претензія до очільників і прокуратури, і держави: як піаритися на цьому, то вони перші, а як реально допомогти, починаючи з матеріального забезпечення і закінчуючи технічним забезпеченням слідства, – то цього фактично нема», – заявив адвокат Небесної сотні Павло Дикань.

Нагадаємо: Управління спецрозслідувань при ГПУ було створене наприкінці 2014 року як єдиний центр розслідування усіх злочинів, скоєних силовиками під час Майдану. До цього слідство велося розрізненими відомствами і не рухалося з мертвої точки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG