Спеціальні потреби

Про нас

VOA Ukrainian Team Group Photo, Команда "Голосу Америки"

VOA Ukrainian Team Group Photo, Команда "Голосу Америки"

«Голос Америки» є провідним міжнародним мовником в Україні, який пропонує українцям новини, інформацію та аналітику через телебачення та Інтернет. Голос Америки є важливим джерелом інформації про зовнішню політику США щодо України та регіону, а також американські досягненя в галузі державного управління, бізнесу, охорони здоров'я, науки і техніки.

Фiнансований Конгресом США мультимедійний мовник підпорядкований Раді директорів міжнародного мовлення США. «Голос Америки» зі штаб-квартирою у Вашингтоні транслює свої програми 45 мовами. Заснований як радіостанція, "Голос Америки", вперше вийшов в ефір на коротких хвилях у далекому 1942 році, кинувши виклик фашистській пропаганді рейхсміністра Гебельса. Це був проект, що народився у Другій світовій та зростав у період Холодної війни. Для жителів СРСР радіостанція стала вікном крізь "залізну завісу" не менш масштабної радянської пропаганди.

Українською мовою радіостанція заговорила в грудні 1949 року й навіть вела окрему трансляцію для українців Далекого Сходу РРФСР. В пік холодної війни Українська служба Голосу Америки транслювала по 5 годин радiопрограм на добу.

З початку 1990-х "Голос Америки" офіційно увійшов до медіапростору України. В серединi 1992 року, згiдно з угодою з Національною радiокомпанiєю України, Голос Америки починає мовити у внутрішньому радіоефірі України i водночас відкриває корпункт у Києвi. В сiчнi 1993 року українське державне телебачення розпочинає трансляцію щотижневого тележурналу Голосу Америки “Вікно в Америку”. У груднi 1999 року Голос Америки створює мережу власних кореспондентiв в Українi. У груднi 2004 року, пiсля низки прямих включень з “5-им Каналом” пiд час Помаранчевої революції, дебютує щоденна телепрограма новин Голосу Америки “Час-Time”.

В 2014-2015 Голос Америки підключив свій інформаційний ресурс, щоб не лише боротись з російською пропагандою, але й допомогти реформуванню суспільного мовлення в Україні. Український глядач побачив дві нові телевізійні програми – короткий 5-хвилинний російськомовний випуск «Студія Вашингтон» та програму інтерв’ю з державними діячами України та світу «Прайм Time з Мирославою Гонгадзе». Крім цього Голос Америки проводить регулярні та спеціальні прямі ефіри з рiзними телеканалами в Українi, слугуючи своєрідним кореспондентським пунктом для українських медія у Вашингтоні.

Керівникaми Української служби Голосу Америки були: Никифор Григор`їв (1949-53), Євгенія Залевська (1953-55 – в.о.), Володимир Кедровський (1955-63) Дмитро Корбутяк (1963-64 – в.о.), Михайло Терпак (1964-77), Оксана Драґан (1977-88), Микола Француженко (1988-91), Володимир Біляїв (1991-98), Лідія Рудинс (1999-2005), Адрiян Кармазин (2005-2015). З 2015 року Українську службу Голосу Америки очолила Мирослава Гонгадзе.

XS
SM
MD
LG