Спеціальні потреби

США і більшість країн Європи бойкотували церемонію президентської присяги Путіна


США, Канада, Велика Британія, більшість Європейського Союзу та інші країни проігнорували запрошення на церемонію присяги Владіміра Путіна 7 травня на його п’ятий термін на президентській посаді в Росії.

Україна напередодні закликала міжнародну спільноту взагалі не визнавати законно обраним президентом Путіна, щодо якого Міжнародний суд видав ордер на арешт за звинуваченнями у скоєнні воєнних злочинів.

“Російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим – на диктатуру”, - заявило українське міністерство закордонних справ.

“Нашого представника не буде на тій інавгурації”, - сказав речник державного департаменту США Метью Міллер напередодні.

Він додав, що США, як і більшість інших країн, попри вказування на недемократичність виборів у Росії і окремо - на незаконність російських виборів на окупованих українських територіях, фактично визнають Путіна президентом.

Метью Міллер зауважив: “Ми, звичайно ж, не вважаємо ті вибори вільними й демократичними, але він президент Росії і він буде далі на тій посаді”.

Путін - війна

Дружина загиблого у в’язниці російського опозиційного діяча Алексея Навального, Юлія, вказала, що правління Путіна це "війна, політичні вбивства, зубожіння росіян. Нема жодного процвітання Росії, нема миру і свободи для наших громадян".

“Ми вважаємо, що ізоляція Росії, а особливо її злочинного керівника, повинна тривати”, - заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсберґіс.

Але деякі західні країни мали офіційних представників на церемонії у Кремлі.

Французькі представники дали зрозуміти, що посол Франції у Москві візьме участь в церемонії присяги Путіна на новий шестирічний термін.

"У нас нема війни з Росією чи з російським народом і ми не бажаємо зміни режиму у Москві”, - заявив французький президент Еммануель Макрон.

На церемоніях у кремлі також очікували представників Угорщини та Словаччини - двох країн НАТО і ЄС, де уряди заявляють про прагнення співпрацювати з Росією.

“Росія має програти в цій війні”, – історик Сергій Плохій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG