Спеціальні потреби

З номінацією на "Оскар" режисера фільму про Майдан привітали і у верхівці Росії - Інтерв'ю. Відео


Стрічка про протести на Майдані «Зима у вогні» потрапила в остаточний список 5 претендентів на престижу премію Оскар у категорії повнометражних документальних фільмів, про що сьогодні оголосила Американська Академія кінематографічних мистецтв. Церемонія нагородження відбудеться 28 лютого у Лос-Анджелесі.

З режисером стрічки Євгеном Афінєєвським «Голосу Америки» вдалося зв`язатися, коли він їхав з аеропорту в готель одного європейського міста. Говорити, де саме в той момент він перебував, Євген не став, бо не хотів мати надмірної уваги преси, але від інтерв`ю «Голосу Америки» не відмовився.

Афінєєвський розповів, що дізнався про те, що увійшов до п`ятірки претендентів на Оскар, коли його літак приземлився в аеропорту. Тільки він вмикнув телефон, йому почали дзвонити друзі і повідомляти цю новину, у тому числі з Посольства України в США.

У першу чергу, тому що це вони, ті хлопчики й дівчатка, стояли там зі мною. Це їхня заслуга

Окрім власних зйомок, у фільмі використані матеріали, надані режисерові 28 українськими операторами, а виробництво підтримала американська компанія Netflix. Номінація на Оскар, говорить Євген, є і їхньою заслугою, як також заслугою усіх героїв фільму, тих, хто був на Майдані.

«У першу чергу, тому що це вони, ті хлопчики й дівчатка, стояли там зі мною. Це їхня заслуга. Це заслуга моєї команди американської, моїх чудових продюсеров. Це заслуга Netflix, які повірили в мене і дали мені можливість донести цю історію до 130 країн світу. Це як Майдан - всі були разом, тому всі перемогли».

Євген Афінєєвський, народився в Казані, виїхав з батьками в Ізраїль, де прожив 9 років. Після чого, 15 років тому, переїхав в США. Така цікава біографія режисера фільму про події в Україні стає джерелом несподіваних реакцій та претензій.

Лукавити мені нічого. Я зробив все по совісті. Я, напевно, зберіг частинку світової історії, завдяки хлопцям та дівчатам, які були зі мною.

«Звичайно, хтось писав і говорив, що я працюю на Держдеп або продався фашистам. Але я можу сказати, що навіть відомі люди зі Росії сьогодні подзвонили і привітали мене - люди, які належать до російського шоу-бізнесу, російської політичної верхівки. Багато з них гідно оцінили мій фільм. Мої колишні однокласники стежать за моєю творчістю. А також моя команда в Україні - Укрстрім, Спільнобачення, хлопчики і дівчата, які були там зі мною, які довірили мені і повірили в мене і стежать за моїм талантом, і ми весь час на зв'язку».

Євген говорить, що вірив в успіх фільму, а своїм найбільшим конкурентом з п`яти претендентів на Оскар вважає стрічку «Погляд Тиші». Виграє він Оскар, чи ні, свій внесок, вважає режисер, вже зробив:

«Лукавити мені нічого. Я зробив все по совісті. Я, напевно, зберіг частинку світової історії, завдяки хлопцям та дівчатам, які були зі мною. Я цим пишаюся. Ось це мені важливо. І важливо, що Netflix доніс мій фільм до глядачів в 130 країнах світу».

Дивіться також: Як розуміти та оцінювати слова Обами про Україну, пояснила конгресвумен-демократ

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG