Спеціальні потреби

ШІ-аватар офіційно коментуватиме консульську інформацію МЗС України для ЗМІ


Вікторія Ші, представниця МЗС з консульських питань, створена з використанням штучного інтелекту
Вікторія Ші, представниця МЗС з консульських питань, створена з використанням штучного інтелекту

Міністерство закордонних справ України відтепер матиме цифрову представницю, яка коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ. Про це повідомлено на офіційному сайті МЗС.

Вікторія Ші створена на основі реальної людини — української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася взяти участь в проєкті МЗС і виступити як прототипу для представниці.

"Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини", — заявила цифрова представниця МЗС у вітальному відеозверненні.

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних інтернет-ресурсах МЗС України. Використання згенерованої штучним інтелектом "цифрової особи" — це економія часу, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги громадянам", — додав Кулеба.

Експерт із кібербезпеки, колишній керівник підрозділу по боротьбі з кіберзлочинністю в СБУ Костянтин Корсун скептично оцінив подібну новацію МЗС.

"Якщо оця Вікторія Ші приємним голосом говоритиме «консульські послуги вам не положено» - то кому пред’являти претензії, штучному інтелекту? Хаха....А якщо озвучить якусь дичину... то завжди можна сказати «Це був просто збій програми, воно само якось» або ще краще «Це була хакерська атака, ага». Зручно ж", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

У МЗС наголосили, що передбачило кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС.

"У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається достовірним", - зазначається у повідомленні МЗС.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG