Спеціальні потреби

Росія могла отримати балістичні ракети від Північної Кореї. Це - тривожна ескалація, кажуть в Пентагоні


Голова Об’єднаного комітету начальників штабів ВПС США генерал Чарльз Браун під час слухань у комітеті Сенату з питань оборони, 8 травня 2024 р., Вашингтон. (AP Photo/Mark Schiefelbein)
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів ВПС США генерал Чарльз Браун під час слухань у комітеті Сенату з питань оборони, 8 травня 2024 р., Вашингтон. (AP Photo/Mark Schiefelbein)

Нещодавня інформація, яка вказує на те, що Північна Корея надала Росії пускові установки для балістичних ракет і безпосередньо балістичні ракети, є помітною та тривожною ескалацією підтримки Росії з боку Північної Кореї. Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун 8 травня.

"Північна Корея продовжує випробування балістичних ракет і технологій, а також передає балістичні ракети Росії, прямо порушуючи численні резолюції Ради Безпеки ООН", - заявив Браун під час слухань у комітеті Сенату США з питань оборони щодо бюджетного запиту Міністерства оборони США на 2025 фінансовий рік.

Він додав, що ядерна програма, яку розвиває Північна Корея, загрожує інтересам США та стабільності в регіоні. А також наголосив на ядерній загрозі з боку Росії.

Зосередженість Росії на розширенні ядерного арсеналу ще більше ускладнює динаміку світової безпеки

"Зосередженість Росії на розширенні та модернізації свого ядерного арсеналу ще більше ускладнює динаміку світової безпеки", - сказав Браун.

Під час свідчень у комітеті Сенату Браун також додав, що війна Росії в Україні не тільки загрожує європейській стабільності, але й має на меті підірвати світовий порядок на користь своїх інтересів.

"Підтримка міжнародною спільнотою України була ключовою, підкреслюючи глобальну відданість суверенітету та стримування майбутньої агресії в усьому світі", - сказав генерал, зазначивши, що колективними зусилля члени НАТО і партнери надали Україні допомоги на понад 88 мільярдів доларів із моменту вторгнення Росії у 2022 році.

Водночас Чарльз Браун зазначив, що п’ять ключових викликів, які загрожують національним інтересам США, - Китай, Росія, Північна Корея, Іран і насильницькі екстремістські організації - діють одночасно, а в деяких випадках співпрацюють, створюючи "надзвичайно складне безпекове середовище безпеки."

"КНР продовжує примусову та ризиковану військову поведінку в Південнокитайському морі, в Індо-Тихоокеанському регіоні та

Неспровокована агресивна війна Росії в Україні триває третій рік, намагаючись здолати суверенного сусіда, який не становив загрози

по всьому світу. Неспровокована агресивна війна Росії в Україні триває третій рік, намагаючись здолати суверенного сусіда, який не становив загрози. Іран спонсорує та підтримує групи ополченців і терористичну діяльність, що загрожує стабільності регіону та силам США", - сказав генерал.

При цьому він назвав КНР єдиною державою, "яка має намір, а також економічну, дипломатичну, військову та технологічну силу змінювати свій регіон і глобальний порядок".

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США заявив, що безпекова ситуація у світі вимагає, щоб Об'єднані сили США відповідали на наявні загрози з боку КНР, при цьому зосереджуючи зусилля на решті світу, "відповідаючи на гостру російську загрозу та виклики з боку Північної Кореї, Ірану та насильницьких екстремістських організацій".

"Ми можемо і робитимемо і те, й інше," - заявив Браун.

Як повідомляв Голос Америки, представляючи у Сенаті США бюджетний запит Міністерства оборони США на 2025 фінансовий рік, міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що говорити про ефект на полі бою від наданого Україні фінансування від США наразі "надто рано".

19 березня Сполучені Штати оголосили, що Північна Корея відправила до Росії щонайменше 10 000 контейнерів із військовими боєприпасами. Чон Пак, високопосадовиця США, що займається питаннями Корейської Народно-Демократичної Республіки Державному департаменті, США заявила Голосу Америки про щонайменше 10 випадків використання північнокорейських ракет на полі бою в Україні.

Дивіться також:

Західні експерти аналізують ситуацію на фронті в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG