Спеціальні потреби

Виборчий штаб Клінтон не виключає можливості ролі Росії у викраденні листування Демпартії


У США Національний з’їзд Демократичної партії розпочався зі скандалу. Ще у п’ятницю сайт WikiLeaks опублікував близько 20 тисяч електронних листів Національного демократичного комітету, з яких видно, що голова Деббі Вассерман-Шульц та інші співробітники працювали над тим, щоб послабити популярність колишнього опонента Клінтон - Берні Сандерса.

За повідомленням телеканалу СНН, ФБР розслідує обставини зламу комп’ютерної мережі демократів.

За результатами національних опитувань, офіційний кандидат від республіканців Дональд Трамп на 3 відсотки випереджає Гілларі Клінтон. І черговий скандал з імейлами - демократам зовсім не на руку. Голова Національного демократичного комітету Деббі Вассерман- Шульц заявила про намір піти у відставку по закінченню з’їзду.

Національний демократичний комітет дізнався, що їхні комп’ютери стали мішенню хакерів, ще минулого місяця. Представники партії говорять, їхні експерти з кібербезпеки встановили, що їхній слід веде у Росію.

Керівник виборчої кампанії Клінтон Роббі Мук такої можливості не виключає.

«Нас непокоїть, що деякі експерти нам зараз говорять, що це було зроблено росіянами з метою допомогти Дональду Трампу».

Проте російське керівництво будь-яку участь спростовує. Голова виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт називає це звинувачення «абсурдом».

«Ці імейли демонструють, що це була однозначна нечесна система. У Берні Сандерса не було жодного шансу», - вважає Манафорт.

В електронному листуванні Національного комітету Демократичної партії Україна згадується близько 50 разів - переважно у брифінгах та статтях в американській пресі, якими обмінюються працівники Демпартії. У першу чергу їх цікавлять висловлювання Дональда Трампа на тему Росії та його компліменти на адресу Путіна.

Найбільший інтерес серед демократів викликала стаття під заголовком «Що сталося з найкращими людьми Трампа», якою вони жваво обмінювалися та коментували.

Зокрема, в ній припускається, що керівник виборчого штабу Трампа, Пол Манафорт, який протягом значної частини своєї кар’єри працював з проросійськими силами в Україні та співробітничав з близьким до Путіна олігархом може отримати високу посаду в адміністрації Трампа. Що це буде – державний секретар? Радник з національної безпеки? - замислюється автор статті, а разом з нею і працівники штабу демократів.

В одному з електронних листів, директор із залучення етнічних меншин комітету скаржиться на тиск, який вона відчула після того, як розпочала розслідувати діяльність Пола Манафорта та його зв'язки з Росією.

Дивіться також: З'їзд Демократичної партії: чого очікувати Клінтон?

XS
SM
MD
LG