Спеціальні потреби

"Заява Абромавичуса викликає стурбованість" - глава МВФ Крістін Лаґард


Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард

"Якщо звинувачення, які він робить, правдиві, це означає, що антикорупційні заходи українського уряду не працюють", - сказала вона.

Міжнародний валютний фонд стурбований заявою міністра економіки України Айвараса Абромавичуса про відставку.

Про це у четвер заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард, відповідаючи на питання «Голосу Америки».

«Міністр Абромавічус на посаді міністра економічного розвитку впровадив деякі справді добрі та ґрунтовні реформи, щоб привабити прямі інвестиції в Україну, очистити середовище настільки, наскільки йому можливо. І я б хотіла віддати належне його зусиллям.

Його нещодавня заява про відставку викликає стурбованість. Якщо звинувачення, які він робить у своїй заяві, правдиві, тоді очевидно, це є показником, що антикорупційні заходи, на які зобов’язався уряд, ще не працюють", - зазначила Крістін Лаґард.

Очільниця МВФ також нагадала, що Київ у питанні боротьби з рорупцією відповідальний не лише перед українським народом, а й перед міжнародними партнерами.

"В цьому питанні (в питанні боротьби з корупцією - ред.) має бути зроблено більше поступу. Ми завжди про це знали. Першим кроком було стабілізувати фіскальну систему країни, бути певними, що вона не втрачає своїх резервів, як це було раніше. Врегулювати ціни на енергетику. І ці заходи були вжиті.

Але ми знаємо, що в питанні боротьби з корупцією необхідно зробити багато роботи. Це має рішуче впроваджуватись та виконуватись. Тому що влада відповідає не лише перед українським народом, але й перед міжнародною спільнотою", - додала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду.

«Голос Америки» також запитав у Крістін Лаґард, чи можливе тепер перенесення або скасування наступного траншу кредиту для України. Вона не стала відповідати на це питання.

Як раніше заявляв президент Петро Порошенко, наступний транш від МВФ Україна очікує вже до кінця лютого.

Дивіться також: Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG