Спеціальні потреби

Генсек ОБСЄ не бачить ознак підготовки до наступу на Донбасі


В ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту «Голосу Америки» в ООН Марґарет Башір генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив, що навряд чи можна чекати активізації боїв на Донбасі, але конфлікт ризикує перейти у стадію замороженого та затягнувся на роки.

«Ми не бачимо чогось, щоб свідчило про підготовку до великої наступальної операції, нового більш агресивного етапу в конфлікті», - сказав він.

У нас проблеми з обома сторонами, хоча таких інцидентів у кількісному вимірі набагато більше на територіях під контролем сепаратистів. Зараз ми знову бачимо, що кількість порушень поступово зростає.

У тої же час, говорить генсек ОБСЄ, спостерігачі мають значні труднощі із доступом на території для їх моніторингу, а кількість випадків порушень режиму припинення вогню зростає:

«На жаль, періодично наших спостерігачів не допускають на певні території для їх моніторингу, їм погрожують, інколи із використанням зброї. У нас проблеми з обома сторонами, хоча таких інцидентів у кількісному вимірі набагато більше на територіях під контролем сепаратистів. Зараз ми знову бачимо, що кількість порушень поступово зростає. Ми намагаємося інвестувати більше в політичний процес та встановлення на місці механізму деескалації ситуації, який включає в себе залучення російських та українських військових».

Поки що, каже він, в ОБСЄ не розглядають конфлікт на сході України як заморожений, але ризик, що сьогоднішня ситуація може затягнутися на роки, стає більшою щодня:

«За умови відсутності значного прогресу на політичному рівні, розв’язати конфлікт ставатиме все складніше. Саме тому нам потрібно більше залучення на політичному рівні».

Генсек ОБСЄ вважає, що пришвидшити досягнення миру в Україні може більше залучення до процесу інших країн-членів ОБСЄ, не лише тих, що входять до Нормандської четвірки.

Дивіться також: Нуланд розповіла, які вибори на Донбасі визнають США

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG