Спеціальні потреби

“ППО для України” буде пріоритетною темою в Раді з безпеки ЄС. Румунія не виключає відправлення Patriot в Україну


Ракетні батареї Patriot у складі 5-го батальйону армії США, 7-го артилерійського полку ППО у Польщі 10 квітня 2022 року. Фото: U.S. Army/Sgt. 1st Class Christopher Smith
Ракетні батареї Patriot у складі 5-го батальйону армії США, 7-го артилерійського полку ППО у Польщі 10 квітня 2022 року. Фото: U.S. Army/Sgt. 1st Class Christopher Smith

Румунія готова обговорити можливість відправлення в Україну ракетної системи Patriot, але хоче переконатись, що країна не залишиться без ППО. Про це президент країни Клаус Йоганніс заявив 7 травня після зустрічі із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні.

“В останні кілька тижнів триває дискусія про те, хто може відправити системи Patriot в Україну. Румунія має такі системи, і, звичайно, нас також запитали. Президент Байден також згадав про це під час нашої зустрічі, і я сказав, що відкритий до розмови. Я повинен обговорити це у Вищій раді оборони, щоб побачити, що ми можемо запропонувати та що ми можемо отримати на заміну, тому що неприпустимо залишати Румунію без протиповітряної оборони”, - зазначив президент Клаус.

У 2017 році Румунія підписала угоду на закупівлю 7 систем Patriots, чотири з них були доставлені у 2020 році. За даними місцевих ЗМІ, лише одна з цих чотирьох наразі є в робочому стані.

Байден під час зустрічі із президентом Румунії подякував за відданість безпеці на східному кордоні НАТО, в Чорноморському регіоні, а також запевнив в американській підтримці його країни.

"Ми бачимо нашу роботу зі зміцнення східного флангу НАТО. Я хочу подякувати пану президенту за ваше лідерство, особливо, в регіоні Чорного моря. Допомога, яку ви надаєте Україні, є насправді значною, об'єднана підтримка людей України. Ви прийняли біженців і надали безпекову допомогу, сприяли у перевезенні українського зерна. І я хочу, щоб ви знали, що Сполучені Штати зобов’язуються підтримувати вас", - заявив Джо Байден.

У ніч на 8 травня Росія під час масованої атаки по Україні застосувала 55 ракет різних типів та 21 ударний БПЛА. За даними Повітряних сил ЗСУ, українським військовим вдалося збити 39 ракет та 20 ударних дронів.

За даними Міненерго, російські війська атакували енергетичні об’єкти у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель 8 травня заявив, що питання ППО для України буде серед пріоритетних на черговій зустрічі з питань безпеки Ради ЄС із зовнішньої політики.

“Минулої ночі Росія здійснила чергову масовану атаку на українську цивільну інфраструктуру, поповнивши довгий список своїх воєнних злочинів. Україні терміново потрібні адекватні системи ППО. Це буде пріоритетом Безпекової Ради із закордонних справ разом із запуском Фонду допомоги України”, - заявив Борель у мережі Х (раніше Twitter).

Напередодні Німеччина закликала країни Євросоюзу та НАТО посилити протиповітряну оборону України. Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про відправлення в Україну ще однієї системи Patriot.

Туреччина та Греція заявили, що не будуть відправляти в Україну свої системи ППО російського виробництва С-300 та С-400.

Іспанія 6 травня підтвердила, що вже доставила в Україну нову партію зенітно-ракетного комплексу Patriot, про це місцевому виданню El Mundo сказав міністерка оборони країни Маргарита Роблес.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG