Спеціальні потреби

Україна отримала 1,5 мільярда доларів фінансування від Світового банку та підписала угоду зі США про відтермінування виплат за держборгом


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференція з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском (без фото) у Варшаві, 28 березня 2024 року. (Фото: REUTERS/Kacper Pempel)
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференція з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском (без фото) у Варшаві, 28 березня 2024 року. (Фото: REUTERS/Kacper Pempel)

Україна отримала транш фінансування розміром 1,5 мільярда доларів за програмою Світового банку, яка допомагає країні оплачувати бюджетні та соціальні виплати на тлі російського вторгнення, захист від якого відтягує власні ресурси держави.

Про отримання траншу повідомив у п’ятницю, 29 березня, прем’єр-міністр України Денис Швигаль, який також подякував Японії та Великій Британії, що профінансували позику, за підтримку.

“Україна отримала 1,5 млрд доларів від Світового банку у межах позики на підтримку політики розвитку (DPL). 984 млн доларів надійшло від Японії та 516 млн доларів – від Великої Британії”, - зазначив Шмигаль у дописі на своїй сторінці в мережі Х.

“Ці ресурси ми спрямуємо на бюджетні видатки для соціальних, гуманітарних потреб та відновлення. Вдячний урядам [Фуміо Кісіди у Японії, Ріши Сунака у Великій Британії], Президенту Групи Світового банку Аджаю Банзі та [Анні Б'єрде, керівній директорці з операцій Світового банку] за постійну підтримку”.

Агентство Reuters нагадує, що після скорочення зовнішнього фінансування у перші місяці 2024 року, в березні Україна отримала перший транш допомоги в розмірі 4,5 мільярда євро за програмою перехідного фінансування Європейського Союзу.

Київ витрачає більшу частину власних доходів на фінансування оборони проти російського повномасштабного вторгнення, через що великою мірою залежить від фінансування західних партнерів для покриття соціальних витрат країни.

“Ефективна робота Уряду, разом з своєчасною підтримкою від партнерів дозволяють нам підтримувати стабільність фінансової системи, навіть в умовах повномасштабної агресії і щоденного терору зі сторони рф”, - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко, слова якого наведено у повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

“Вдячний Японії, Великій Британії та команді Світового банку, які стоять з Україною пліч-о-пліч від лютого 2022 року. Залучене фінансування буде спрямовано для підтримки ключових пріоритетів держбюджету”, - йдеться далі у повідомленні.

На додаток у повідомленні зазначено, що “передумовою отримання траншу стало виконання Україною необхідних 8 вимог за програмою, зокрема це гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель”.

Також 29 березня було підписано двосторонню угоду між США та Україною щодо відтермінування виплат за державним боргом.

Про це повідомлено на сторінці Міністерства фінансів України в мережі Х.

“Під час зустрічі Міністра фінансів України [Сергія Марченка] та Надзвичайної і Повноважної Послині США в Україні Бріджит Брінк було підписано двосторонню Угоду щодо відтермінування виплат за державним боргом”, - йдеться в заяві.

Своєю чергою Бріджит Брінк наголосила на “певному полегшенні” фінансового тягаря для України внаслідок цієї угоди.

“Провела приємну зустріч з Міністром фінансів України [Сергієм Марченком], щоб обговорити зусилля України, спрямовані на підтримку її економіки в умовах російської війни, та запропонувати певне полегшення, яке дозволить перенаправити зобов'язання з обслуговування боргів на гуманітарні потреби після ескалації російських обстрілів цивільної критичної інфраструктури”, - написала посолка США у мережі Х.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG