Спеціальні потреби

Представник Держдепу: у разі виконання Мінських угод США знімуть у цілому санкції проти Росії


Деніел Фрід, координатор політики з питань санкцій Державного департаменту США

Деніел Фрід, координатор політики з питань санкцій Державного департаменту США

«Це можливо, що буде досягнуте задовільне рішення на сході України, а Крим залишиться окупованим росіянами», – розповів Деніел Фрід.

Сполучені Штати готові «в цілому зняти з Росії санкції» в разі вирішення ситуації на сході України. Окупація Криму залишить в силі санкції лише проти Криму. Про це сказав представник Державного департаменту США Деніел Фрід, виступаючи у Школі міжнародних відносин у Вашингтоні. А от повернення Криму до України він вважає реальним, хоча і в дальшій перспективі.

Колишній посол США у Польщі, а нині – координатор політики санкцій Державного департаменту Сполучених Штатів вважається одним із найдосвідченіших дипломатів у Вашингтоні. Його нинішня посада була створена незадовго до подій на Майдані в Києві, тож вся політика санкцій щодо Росії формувалась на базі його консультацій.ї

«Ми маємо намір продовжувати тиск на Росію. Розробляючи політику, ми часто, якщо не зазвичай, переоцінюємо, що ми можемо досягти у короткотерміновій перспективі. І ми зазвичай недооцінюємо, що ми можемо досягнути у далекоглядній перспективі. В цій ситуації з Кримом право сильного не є абсолютним», – сказав Деніел Фрід.

Дипломат не виключає, якщо Росія забереться зі сходу України, з неї знімуть економічні санкції, накладені з початку конфлікту на Донбасі.

«Це можливо, що буде досягнуте задовільне рішення на сході України, а Крим залишиться окупованим росіянами. – розповів Деніел Фрід. – У цьому випадку ми б зняли загальні санкції з Росії, але лишили б санкції щодо Криму. США та Європа спеціально запровадили окремі санкції щодо Криму, щоб лишити цю можливість».

Дипломат вважає реальним закінчення конфлікту на сході України вже у цьому, 2016-му році.

«Якби ми не запровадили санкцій, я не знаю, якою була б зараз ситуація в Україні. Але я впевнений, що значно гіршою. Ви пам’ятаєте Новоросію, в якій Росія претендувала на третину України? Ця ідея зникла. Росія виглядає більш орієнтованою на дипломатичне вирішення, ми це приймаємо, і сподіваємось, прийдемо до цього у цьому році», – зазначив координатор Державного департаменту США з питань санкційної політики.

Говорячи про напруження в американсько-російських відносинах, Деніел Фрід віддав належне європейській підтримці. За його словами, енергетичні санкції ЄС щодо Росії позаминулого року стали проривом, який кардинально змінив ситуацію навколо українського конфлікту.

Дивіться також: Україна щодня стає сильнішою, а Росія - слабкою, розповідає Стівен Бланк

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG