Спеціальні потреби

Завдяки допомозі Україні армія США вдосконалює свою бронетехніку та ППО


Новіша версія бойових машин піхоти Bradley буде обладнана системою «активного захисту», яка має перехопити вогонь противника до того, як він досягне автомобіля. Завдяки набору крихітних радарів, система виявляє ракету, снаряд або дрон та збиває малими ракетами. (AР)
Новіша версія бойових машин піхоти Bradley буде обладнана системою «активного захисту», яка має перехопити вогонь противника до того, як він досягне автомобіля. Завдяки набору крихітних радарів, система виявляє ракету, снаряд або дрон та збиває малими ракетами. (AР)

Завдяки допомозі Україні армія США проходить масштабну модернізацію, пишуть західні оглядачі, які зауважують, що більшість зі 140 мільярдів доларів США, які Сполучені Штати витратили на допомогу Україні з початку повномасштабної агресії, насправді залишаються у США і використовуються для виробництва сучасної зброї.

Оглядач британської газети The Telegraph пише, що багато критиків американської допомоги Україні не розуміє, що більшість грошей насправді ніколи не покидає США і використовується на нове сучасніше обладнання для американських збройних сил. Він наводить приклад новітнього обладнання «активної оборони» Iron Fist, яке завдяки закупкам для України потрапить у власні парки бронетехніки армії США набагато швидше, ніж воно надходило б інакше.

Автор статті пояснює, що це відбувається тому, що Сполучені Штати зазвичай підтримують Україну, даруючи старішу зброю з існуючих запасів США, а потім використовують кошти, виділені на допомогу Україні» для переоснащення американських військ новішою зброєю, щоб замінити ту, яку відправили в Україну.

Оглядач каже, що так само замість 200 бойових машин піхоти Bradley зразка 1990-х років, які армія США відправляє в Україну, вона отримує нові моделі М-2 з виробничої лінії BAE Systems у Йорку, що у Пенсільванії.

M-2A4E1 має всі найкращі характеристики M-2A2, включаючи точну гармату та надійний бронезахист, а також покращений інфрачервоний приціл навідника високої чіткості та кондиціонер для пасажирів. Що ще важливіше, він може похвалитися системою активного захисту Iron Fist – новим видом захисту від ракет і безпілотників, пише оглядач The Telegraph.

Новий «активний захист» спрямований на перехоплення вогню противника до того, як він досягне автомобіля. Такі системи є у найбільш просунутих армій світу, наприклад, в ізраїльської, і полягають вони у тому, що навколо вежі машини є набір крихітних радарів, які виявляють ракету, снаряд або дрон, що наближається, і система вмикає пускові установки, які запускають ракети з точним наведенням, щоб їх збити.

«Залізний кулак» та інші системи активного захисту значно підвищили шанси на виживання ізраїльських солдатів, які воюють проти «Хезболли» та ХАМАСу в останніх конфліктах, пише The Telegraph. Тож, чим більше Бредлі Америка надішле в Україну, тим швидше солдати США отримають активний захист, вважає оглядач газети.

Також він каже, що війна в Україні призвела до технічної модернізації не лише Bradley, але і інших бойовиз машин, бо військові побачили, що на полі бою застосовуються малі дешеві ударні безпілотники, які можуть стати проблемою у великому конфлікті. В результаті американці планують встановити активний захист на всіх її тисячах бойових машин, а не лише на кількох найновіших Bradley.

Через війну в Україні у керівництві армії США прискорилося «розуміння, що протиповітряна оборона є головним пріоритетом зараз і в майбутньому». Як писало спеціалізоване видання Defensenews, ППО прискореними темпами модернізує свою здатність протистояти ракетам, ракетам, артилерії, мінометам і безпілотникам.

Як писало видання у березні, міжфункціональна група протиповітряної та протиракетної оборони Army Futures Command працює над інтеграцією своїх сучасних можливостей на полі бою, щоб забезпечити багаторівневий підхід до протидії ширшому спектру складних загроз, які російська армія застосовує проти України. За словами очільника групи полковника Вільяма Паркера, було ухвалено рішення про повномасштабне виробництво для таких програм, як інтегрована система бойового управління та протиповітряна оборона малої дальності.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG