Спеціальні потреби

Застосування "Циркона" може свідчити про брак інших ракет у Росії і становити виклик для українських сил ППО


Офіцери у пункті управління фрегату ВМФ Росії "Адмірал Горшков", який має на озброєнні гіперзвукові ракети "Циркон". Прес-служба Міноборони РФ через AP
Офіцери у пункті управління фрегату ВМФ Росії "Адмірал Горшков", який має на озброєнні гіперзвукові ракети "Циркон". Прес-служба Міноборони РФ через AP

Ймовірне застосування Росією гіперзвукових ракет "Циркон" може означати, що у Кремля виник дефіцит інших типів ракет, а також що росіяни у такий спосіб перевіряють українську систему ППО.

Про це в етері Радіо Свобода розповів речник Повітряних Сил України Ілля Євлаш. Видання Newsweek стверджує, що загалом Росія вперше застосувала проти України гіперзвукову ракету "Циркон" ймовірно ще минулого місяця. Журнал посилається на український дослідний центр, який на той момент встановлював, чи справді під час застосовано саме "Циркон".

Протикорабельні ракети Росія переробила для атаки цивільних об'єктів у містах

За даними Missile Defense Advocacy Alliance, ракета "Циркон" є протикорабельною гіперзвуковою крилатою ракетою з дальністю від 500 до 750 кілометрів, а російські джерела стверджують, що зброя може долати понад 1000 кілометрів і рухатися в дев'ять разів швидше за швидкість звуку, інформує Newsweek. Це ускладнює завдання для фахівців ППО.

Для такої швидкості, очевидно, необхідне зменшення ваги боєголовки. У "Циркона" вона важить 150 кг проти, наприклад, "Кинджала" із боєголовкою вагою 500 кг інформує Bulgarian Military. "Циркон" несе до 40 кг вибухового матеріалу, кажуть українські експерти.

Утім, це викликає сумніви щодо його ефективності проти великих військово-морських суден, таких як есмінці чи авіаносці, йдеться у розвідувальному документі, отриманому Defense Express.

Російська гіперзвукова ракета "Циркон".
Російська гіперзвукова ракета "Циркон".

Зброя спочатку була розроблена для запуску з моря, але пізніше з'явилася версія для наземного запуску, повідомляє Reuters.

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін повідомив: "Ракета, про яку йдеться, була націлена на територію, де немає військових об’єктів, цивільна інфраструктура та постраждали мирні жителі", цитує науковця Newsweek.

"Те, що вони їх застосовують, найімовірніше, свідчить про те, що в них вже є дефіцит зброї, інакше вони б їх не використовували. Взагалі цей тип ракет є протикорабельним, і він застосовується лише в окремих випадках... Якби в них, наприклад, було достатньо іншого типу ракет – крилатих ракет "Калібр", "Іскандер", інших ракет – вони б застосовували їх...", – вважає речник ПС ЗСУ Євлаш.

Україна потребує більше систем перехоплення балістики

Західні медіа та цитовані ними воєнні оглядачі суголосні у думці про те, що у разі підтвердження використання Росією "Циркона", це стане додатковим викликом для і без того навантажених систем протиповітряної оборони України на тлі невизначеності щодо майбутньої військової допомоги від союзників.

Євлаш каже, що українська протиповітряна оборона має можливість збивати російські гіперзвукові ракети "3M22 "Циркон", але, за його словами, Україна потребує більше систем, здатних перехоплювати балістику.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG