Спеціальні потреби

Світові лідери неоднозначно реагують на авіакатастрофу в Україні


Від Голландії до Австралії - світ шокований збиттям Боїнга
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Від Голландії до Австралії - світ шокований збиттям «Боїнга»

У Пентагоні сьогодні підтвердили, що мають інформацію про те, що незадовго до вчорашньої трагедії, Росія тренувала на своїй території бойовиків управляти ракетними системами типу «земля – повітря». Втім американські військові не знають, чи були причетні російські військові безпосереднього до фатального пострілу. До завершення розслідування вони не беруться гадати, звідки бойовики взяли ракетний комплекс «Бук». На місце події до України відбули фахівці ФБР та експерти ОБСЄ. За їхніми словами, тіла вбитих вже почали розкладатись, на місці терміново необхідна серйозна робота слідчих та експертів.

У приміщенні ООН працівники Всесвітньої організації охорони здоров`я починають день хвилиною мовчання. Вони вшановують пам`ять 49-річного Глена Томаса, журналіста - прес-секретаря організації. Глен та ще близько 100 науковців прямували до Австралії на конференцію з питань вивчення СНІДу. Усі загинули у літаку «Малайзійських авіаліній», що був збитий над Україною.

Речник ВООЗ Ґреґорі Гартл, вшановуючи пам`ять про свого колегу, сказав: «Ми запам`яаємо Ґлена Томаса за його гарне почуття гумору та його пристрасне ставлення до охорони здоров`я людей».

На борту літака Boeing-777, що виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур перебували мешканці принаймні 9 країн. Найбільше постраждалих –189 особи - громадяни Нідерландів. Голова голландського уряду Марк Рутте вимагає від світової спільноти незалежного розслідування інциденту.

«Кабінет міністрів має намір дослідити, що насправді там трапилося і хто за цим стоїть. Я процитую мого австралійського колегу: «Якщо там були замішані терористи, якщо у них був намір зробити це навмисне, тоді ми зробимо все можливе, щоб винні у цьому потрапили до суду і понесли покарання», - сказав Марк Рутте, прем`єр-міністр Нідерландів.

Вину у скоєнні злочину покладає на проросійських сепаратистів президент України Петро Порошенко. Протилежної думки – глава російської держави Володимир Путін. Він закидає причетність до катастрофи українській владі.

Прем`єр-міністр Австралії Тоні Ебботт виликав на розмову у Сіднеї російського посла, щоб обговорити повідомлення про причетність Росії до катастрофи. Глава австралійськогоу ряду поділився враженнями від їхньої розмови:

«Перша реакція російського посла була, що у трагедії винна Україна. Маю визнати, що така відповідь є глибоко-глибоко незадовільною. Ми всі знаємо, що в Україні є проблеми. І ми також знаємо, хто значною мірою винен у цих проблемах. Сама ідея, що Росія каже, що вони не мають жодного відношеннядо до того, що трапилось у повітряному просторі України, чесно кажучи, не витримує жодної критики».

Колишня держсекретар США Гілларі Клінтон радить шукати винних серед тих, хто мав у руках зенітні установки, та хоче знати як ці люди отримали вміння та навички керувати ними. Пані Клінтон не виключає причетності до збиття літака Росії і каже, що Європа повинна реагувати.

У Сенаті пообіцяли добиватись військової допомоги Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

«Якщо будуть свідчення, що Росія до цього причетна, це повинно стимулювати європейців відреагувати у трьох напрямках. По-перше, запровадити значно серйозніші санкції. ЄС має чітко дати зрозуміти, що все має свою ціну.

По-друге, негайно активізувати зусилля і оголосити про наміри знайти альтернативу «Газпрому». Росія не диверсифікувала свою економіку, вона значною мірою залежить від природніх ресурсів, зокрема від газу та нафти.

І по-третє, більше співпрацювати з нами, щоб підтримати українців. Український кондон потребує допомоги, щоб унеможливити перетин кордону росіянами та повстанцями. Також треба допомогти у забезпеченні та навчанні українського війська, - аналізує ситуацію Гілларі Клінтон.

У Європі тим часом вивчають ситуацію і не спішать робити висновки щодо винних у трагедії. Британський прем`єр вимагає залучити до розслідування усі строни: українську і російську, зокрема. «Усі уряди, український та російський також, повинні зробити все можливе, щоб розслідувати цю жахливу втрату людських життів», - розповів прем`єр Великобританії.

Розслідування збиття Боїнга може провести лише міжнародна група - екс-офіцер НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

Канцлер Німеччини Ангела Меркель також закликала до повного розслідування справи: «Ми повинні почати незалежне розслідування справи якомога швидше. Для цього потрібно припинити вогонь. Це важливо, щоб відповідальні постали перед судом. Є багато свідчень, що літак був збитий, то ж ми повинні поставитись дуже серйозно до цієї справи».

Лідери сепаратистів в Україні в унісон з російськими посадовцями звинувачують у катастрофі літака над Донецьком українські війська та чи авіа-диспетчерів. Утім усі факти, які відомі на цей час, свідчать про абсурдність таких звинувачень і вказують на вину терористів.


Дивіться також: Обама : Москва може спрямувати сепаратистів у іншому напрямку

Обама : Москва може спрямувати сепаратистів у іншому напрямку
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG