четвер, 26 травня 2016

  Актуально / Україна

  Україні лишилось на реформи максимум кілька місяців - ЄБРР

  x

  Матеріали за темою

  МУЛЬТИМЕДІА Мільярд українським військовим негайно, навесні наступ посилиться - The Washington Post

  Передусім - надати українським військовим озброєння, щоб агресія стала "не по кишені" Путіну.

  Україна не діє досить швидко, щоб запобігти фінансовому краху, - попереджає керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку. Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж в останні дні дав кілька інтерв’ю щодо співпраці банку з Україною, зокрема для американського агентства «Блумберґ» та української газети «День».

  «Зараз я бачу значно більше розмов про необхіднісь реформ, аніж самих реформ», - цитує банкіра агентство Блумберґ. - Йдеться про реформування країни, про справжні зміни, а не лише про ухвалення законів».

  Френсіс Маліж вважає, що Україна, в першу чергу, має реформувати три основні галузі: банківський та енергетичний сектори, а також інвестиційне середовище.

  Він радить почистити український банківський ринок від нечесних гравців, реформувати «Нафтогаз України», а також зробити чесними правила гри в економіці, щоб привабити міжнародних інвесторів. Для втілення цих змін, розповідає Маліж, український уряд має дуже обмежений час.  

  Банкір позитивно відгукується про роботу керівництва Національного банку України, а девальвацію гривні та монетарну політику в інтерв’ю газеті «День» називає політичним рішенням. 

  ЄБРР при ухваленні рішення щодо надання кредитів Україні бере до уваги кредитні рішення МВФ, наявність в Україні «добрих проектів», а також стан реформування країни, - розповідає представник банку.   

  Сьогодні Україна дуже близька до дефолту, дає зрозуміти Френсіс Маліж: «Якщо найближчим часом МВФ не ухвалить план підтримки Україні, це дуже ризиковано. Я б сказав, це питання кількох місяців. Було б дуже добре, якби МВФ затвердив свій пакет до кінця лютого». 

  Перша запланована інвестиція ЄБРР в Україну планується у сумі 150 мільйонів доларів компанії «Укртрансгаз» на модернізацію газопроводу «Уренгой – Помари - Ужгород». Утім за словами Маліжа, практичне інвестування не може початись, тому що український уряд не прикладає зусиль у реформуванні енергетичної галузі. «Це є умовою кредитування», - розповів представник ЄБРР.

  Він зазначив, що банк не має ліміту на кредитування України у 2015 році. Утім чекає початку змін. Френсіс Маліж також заявив, що банк продовжить співпрацю з Україною, незважаючи на введення нею військового стану.

  «Україні потрібні три речі: гроші, знання та політична воля. З грішми та знаннями ЄБРР готовий їм допомоти, а от політична воля – це 100% бажання самої України. Позитивні зміни потрібні українцям, а не банку чи Євросоюзу».

   

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Коментарі
       
  Ім’я:: ljrдок Місто:: житомир
  01.02.2015 10:54
  Якщо б була політична воля Порошенка та Яценюка,та бажання до змін,були б реформи.


  Ім’я:: Віталій Місто:: Івано-Франківськ
  01.02.2015 01:38
  Гадаю, про інвестиційне середовище а також про роль у всьому цьому університетів, банків, територіальних громад, науковців та бізнесменів варто ЄБРР пояснити безпосередньо населенню України. Нехай люди вирішують свою долю безпосередньо, а не чиновники чи політики, які , можливо, того ранку навіть не з тої ноги встануть...я гадаю, що тут все в свої руки повинна взяти широка громадськість. Тому банку варто випустити книжку на тему "Технологічна цивілізація, наука, виробничі сили та місце в цій цивілізації оновленої України.Шляхи модернізації". Передайте банку цю мою думку.Можу і сам тут йому допомогти.У мене є певні думки.Так що я залюбки зголосився б.Мій емейл сайт уже знає.В решті, я гадаю, при бажанні, проблем не буде.


  Ім’я:: шахтер Місто:: ялта
  31.01.2015 23:01
  наши предводители это гарант и премьер,на распутье или спасать и увеличивать свои миллиарды или делать реформы и спасать Украину.Удивляет это торможение .Генпрокурор это курица на золотых яйцах,но эти яйца приносят доход не Украине,а самому прокурору.и гарант молчит.Почему.Он ему удобен и он его человек,а это значит реформы буксуют и их нет.Премьер и правительство или не знают что делать или боятся делать и первая задача стать самим богаче.Сроки наказания за воровство госденег должны стать больше.Поменять инвестиционные законы,что бы к нам пошли деньги в виде инвестиций,так сделал Китай,а у нашего премьера умишко слабо или он не хочет.Президент должен сажать воров и тех кто лоббирует чьи то интересы,но не государства, но вот дилемма гарант сам пролоббировал интересы своего главного банкира,заставив премьера отказаться от африканского угля.Он не хочет в этом признаться но об этом знают все,а почему петух похвалил кукушку потому что банк Порошенко тоже вдруг разбогател,это видят все,так гнать этого гаранта собственного благополучия он не украинец он ХОХОЛ,который будет свои интересы ставить выше государственных.


  Ім’я:: андрій Місто:: львів
  31.01.2015 22:24
  цікаво, на основі чого цей банків оцінює роботу нбу? українці добре знають про валютні афери НБУ, про коррупційний банківський нагляд або грабіж депозитів через кредитування депозитами власників банків та виведення цих коштів , а потім штучне банкрутство, а такого знецінення гривні ще не було.Тобто НБУ разом з подєльніками економічно згвалтував народ - ось такий мій висновок!

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  25.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.