п'ятниця, 27 травня 2016

  Актуально / Україна

  Інфляція в Україні неофіційно сягла 272% – Washington Post

  Матеріали за темою

  Відео В обвалі гривні винен Захід, врятувати Україну може лише МВФ - Андерс Аслунд

  Економіка України вже руйнується, тож тепер треба думати, де зупиниться її падіння, і як.

  МУЛЬТИМЕДІА Росії - санкції проти всіх чиновників, Україні - грошей на втілення мрії - The Economist

  Путін хоче, щоб Україна стала прикладом, чому не треба прямувати на Захід.

  За офіційними повідомленнями, інфляція в Україні становить 28,5%, але справжній її рівень – 272%. Про це з посиланням на професора престижного американського Університету Джонса Гопкінса Стіва Ганке пише Метт О’Браєн у блозі на Washington Post.

  «Гіперінфляція завжди та всюди є політичним явищем. Вона трапляється після воєн і революцій, коли уряди змушені друкувати потрібні їм гроші, оскільки вже немає що оподатковувати – і саме це сталося в Україні», – пише автор.

  Українська економіка зменшилася порівняно з 1991 роком, оскільки комунізм так нікуди й не зник. Просто на зміну партійним босам прийшли олігархи, але корупція та неефективність залишилися тими ж, а частка тіньової економіки, за оцінками МВФ, становить в Україні 50% ВВП. І тепер через війну з Росією – своїм найбільшим торгівельним партнером - Україна втрачає «ті крихти, які ще залишалися», – пише О’Браєн.

  «Хороші новини, якщо вони є, полягають у тому, що кредит МВФ має стабілізувати українську економіку, а разом з нею – й інфляцію. Утім, не дуже хороша новина – це те, що навіть з цими грошима Україна все одно повинна буде сильно затягти пасок. А погана новина в тому, що для стримання інфляції їй доведеться підняти курс ще вище, а це ще більше підірве зростання [...]. Інакше кажучи, все, що може врятувати українську валюту, погіршить стан її економіки в середньостроковій перспективі. Однак Україна не матиме нормальної економіки в будь-якій перспективі, якщо не зупинить вільного падіння своєї грошової одиниці. Тож навіть якщо все піде, як треба, Україна буде змушена пройти через великі страждання. Коли ти банкрут, гарних варіантів не існує», – підсумовує автор.

   

   

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Коментарі
       
  Ім’я:: victorsocial
  02.03.2015 00:58
  Ні через ніякі страждання Україні проходити не потрібно. Бездарний уряд мільйонерів-корупціонерів Яценюка, звичайнісінький місменеджмент і непрофесіоналізм результат краху економіки.
  Потрібно призначити ринковика Ланового прем'єром, Паська міністром економіки, Козака міністром фінансів, Сугоняко головою Нацбанку. І все. Все! Вони одразу розпочнуть реформи і за місяць економічна ситуація поліпшиться. І кредит буде непотрібним.

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  26.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.