середа, 01 червня 2016

  Актуально / Україна

  Україна попередила ООН про небезпеку ядерної мілітаризації Криму

  Мілітаризація Криму загрожує всій Південній Європі, Північній Африці та Близькому Сходу, - сказав представник України в ООН.

  Пан Ґі Мун та Володимир Єльченко
  Пан Ґі Мун та Володимир Єльченко

  Матеріали за темою

  МУЛЬТИМЕДІА Керрі розповів, як Росія може домогтися зняття санкцій

  Держсекретар додав, що Україна також має зобов’язання дотримуватись Мінських угод.

  МУЛЬТИМЕДІА Росія подала в ООН заявку на розширення арктичних кордонів

  Росія претендує на території всього російського полярного сектора, включно з Північним полюсом.

  Мілітаризація Криму, особливо носіями ядерної зброї, загрожує Європі, північній Африці, Близькому Сходу. Про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, виступаючи у Раді безпеки ООН у понеділок 15 лютого.

  «Україна стривожена безпрецедентним нарощуванням зброї Росією в окупованому Криму. Станом на сьогодні Росія розмістила у Криму понад 23 тисячі військових, сотні бойових танків, бронетехніки, бойових літаків та гелікоптерів, десятки прибережних ракетних комплексів. Особливу небезпеку викликає розгортання в Криму потенційних носіїв ядерних боєголовок на кораблях і бойових літаках, а також намір Росії переобладнати інфраструктуру деяких радянських об'єктів у Криму для зберігання ядерної зброї.

  Таким чином, незаконна окупація та як наслідок мілітаризація Криму загрожують далекосяжними наслідками для безпеки не лише у Чорноморському регіоні, а й у всій Південній Європі, Північній Африці та на Близькому Сході. Події в Сирії є переконливим доказом цього», - заявив у своєму виступі Володимир Єльченко.

  Він також розповів про ситуацію з недотриманням прав людини на півострові, зокрема випадки викрадення людей, тортури, вбивства. Найбільш уразливою групою населення в Криму пан Єльченко назвав кримських татар та тих українців, які «відкрито підтримали територіальну цілісність України». Він закликав Раду безпеки ООН відкрити у Криму постійні представництва міжнародних організацій

  Виступаючи у Раді безпеки, постійний представник України закликав ООН надіслати миротворчі сили в конфліктні регіони східної України.

  «Щоб не допустити подальше порушення статуту ООН, щоб гарантувати тривалий мир і стабільність в окремих районах Донецької і Луганської областей України, ми як і раніше наполягаємо, що розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на території України могло б стати важливим кроком на шляху вирішення військового конфлікту, який був створений Російською Федерацією проти моєї країни», - сказав постпред України в ООН Єльченко.  

  Дебати Ради Безпеки ООН 15 лютого проходили на тему дотримання цілей і принципів статуту ООН державами-членами організації.

   

  Дивіться також: Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна

  Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна. Відеоi
  X
  12.02.2016
  Вирішення українського конфлікту на порядку денному у суботу в Мюнхені, де проходить конференція з питань безпеки.

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Коментарі
       
  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  18.02.2016 01:34
  Последстивия от неоказания Украине вооружений, это балистические ракеты в Крыму, война в Сирии ,беженцы в ЕС,.деградация мировой экономической системы. Что бы делал президент Рузвельт или премьер Черчиль?

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  31.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.