вівторок, 31 травня 2016

  Актуально / Україна

  Як Аваков та Яценюк позбавили Саакашвілі можливості подолати корупцію в Одесі - розповів екс-посол США Гербст

  Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні
  Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні

  Матеріали за темою

  МУЛЬТИМЕДІА Наскільки зганьбили Україну Аваков та Саакашвілі розкажуть ці 12 твітів від західних оглядачів

  «Звісно ж, і Аваков, і Саакашвілі тепер пишуть листи про відставку через скандал... Ой, вибачте, це ж не Європа».

  Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі схильний до авторитаризму, проте на посаді голови Одеської АДО він сумлінно намагається побороти корупцію; втім дії голови уряду України Арсенія Яценюка та голови МВС Арсена Авакова позбавили його ключових інструментів для виконання цього завдання. Про це інтерв'ю Грузинській службі "Голосу Америки" розповів Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні.

  За словами Гербста, скандал за участі Саакашвілі, Авакова та Яценюка під час засідання Ради реформ "показує, що в українській політиці дуже сильно проглядається елемент незрілості, у тому числі і на високому рівні".

  "Я не є великим фанатом президента Саакашвілі. Я думаю, США ставились до нього надто м’яко, коли він був при владі у Грузії. Я думаю, він схильний до авторитаризму. Це моя критика на адресу пана Саакашвілі", - заявив Гербст.

  Яценюк згорнув спробу Саакашвілі перебрати контроль над митринцею (з метою подолання корупції) під приводом, що діяльність митниці знаходиться у сфері контролю уряду

  При цьому експерт відзначив, що у Грузії Саакашвілі запровадив реальні реформи, чим відрізняється від колишнього українського президента Віктора Ющенка.

  "В той же час він був більш важливою та більш позитивною політичною фігурою історично, ніж чоловік, якого я добре знав, президент України Ющенко. Тому що Саакашвілі, на відміну від Ющенко, запровадив у Грузії реальні реформи, попри ті негативні аспекти його діяльності, про які я вище згадав", - розповів Гербст.

  Гербст висловив переконання, що Саакашвілі на посаді губернатора "намагається робити хорошу роботу", але йому "перешкоджають високопоставлені особи в Києві".

  "Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформи митниці, завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка", - заявив експерт.

  "Митниця в Одесі – це діра, це смердючий абсцес у політичному організмі України. Саакашвілі хотів перебрати контроль над митницею, щоб започаткувати нормальні методи роботи, некорумповані методи,  а прем’єр Яценюк згорнув його спробу під приводом, що мовляв діяльність митниці знаходиться у сфері контролю уряду, і мовляв реформувати треба усю митницю, не лише однієї області. Це розумна бюрократична відповідь. Але результатом цього став надзвичайно серйозний удар по реформах. І Яценюк заслуговує на гостру критику за це", - уточнив суть своїх претензій до голови уряду України Джон Гербст.

  Пан Аваков забрав у начальника поліції в Одесі інструменти (портфоліо в оригіналі - прим. ГА) боротьби із корупцією

  "У випадку пана Авакова -  було ще щось, що намагався зробити пан Саакашвілі, що завдало би значного удару по корупції в Одесі. Він взяв на роботу висококваліфікованого начальника поліції з Грузії. Традиційно, обласний начальник поліції має 6-8 секторів відповідальності, один з яких – боротьба з корупцією. Пан Аваков забрав у начальника поліції в Одесі інструменти (портфоліо в оригіналі - прим. ГА) боротьби із корупцією. Це позбавило пана Саакашвілі можливості боротись із корупцією в його області. І звісно це прямо суперечить принципу, який використовував пан Яценюк, щоб зупинити реформу митниці в Одесі", - деталізував свої претензії до Арсена Авакова колишній посол США в Україні.

  "Тобто два високопосадовці у Києві уможливили корупцію в Одесі. Це ганьба", - резюмував Гербст. 

  Дивіться також: Яценюк, міністри розказали про очікування від 2016-го року

  Яценюк, міністри розказали про очікування від 2016-го року. Відеоi
  X
  11.12.2015
  В інтерв'ю передачі "Прайм-Тайм" українські урядовці озвучили прогнози на наступний рік.

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Сторінка коментарів з 3
  Ім’я:: Ігор
  07.01.2016 19:39
  Призначення службового розслідування щодо слідчого СВ Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві Римаренко І.М. http://www.moyray.com/880.html у причині викрадання медичної документації з карної справи, службового підроблення, службової недбалості, не виконання Ухвал слідчих суддів Шевченківського районного суду м. Києва, затягування розумних строків розслідування кримінального провадження №12014180050000217 та його незаконне закриття з метою відмазування від кримінальної відповідальності за вчинений злочин пасажироперевізника ФОП Усович В.Ф.


  Ім’я:: Ігор
  07.01.2016 19:38
  Прокурор Київської місцевої прокуратури №10 Тонканцов Г.О.
  За заявою до керівника Київської місцевої прокуратури № 10 м. Києва Гавриш Романа Вікторовича http://www.moyray.com/882.html звинувачується у корупції, шахрайстві, службовому підробленні, службовій недбалості, приховуванні злочину, покриванні злочинної діяльності керівників ПАТ "Укртелеком" тощо.


  Ім’я:: павел
  02.01.2016 19:27
  Скоро будет третий майдан встанет Киев и будет конец всем...


  Ім’я:: фІзко галина Місто:: роверетто ІталІя
  19.12.2015 18:41


  Ім’я:: Час Місто:: Київ
  18.12.2015 23:18
  Після конфлікту з Аваковим, "сер" Саакашвілі влаштував обід в шикарному ресторані. Там його команда по знищенню країни. Не знаю як ЦРУ, а для СБУ цікаві особистості, спецслужби повинні знать ворогів країни, тим бідьше, що вони впливають...


  Ім’я:: Віталій
  18.12.2015 15:58
  Треба виганяти цих євреїв з політики, вони всі гроші прикарманюють!!! І чим скоріше, тим краще!!!


  Ім’я:: Мойша
  18.12.2015 00:13
  Когда у моего дедушки Сёмы Мойсеевича до большевистского переворота в Одессе был бордель и когда дела в борделе шли плохо, он не переставлял кровати, а менял блллядей....


  Ім’я:: Петро Місто:: Киев
  17.12.2015 23:22
  Скоро в каждом ЖЭКе введут должности заместителя начальника по борьбе с коррупцией, чтобы трудоустроить всех безработных грузин ( в полицию их говорят берут без конкурса (шутка) В Минюсте зам Петренко Гецадзе отвечает за борьбу с коррупцией, но покрывает своих чиновников. Жалобы на чиновников, на которых поступают жалобы о недобросовестном выполнении своих обязанностей граничащих с проявлениями коррупцией поручает проверять этим же чинушам-результаты проверок вполне предсказуемы. Нужны ли нам эти т.н. "гастролеры"?


  Ім’я:: Іван Місто:: Шепетівка
  17.12.2015 21:07
  Милые бранятся - только тешатся.


  Ім’я:: RAYISA
  17.12.2015 18:10
  Яценюк, Аваков и ....вам подібні - ГАНЬБА !!!!!

  Сторінка коментарів з 3

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  30.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.