четвер, 26 травня 2016

  Актуально / США

  Голова розвідки США прогнозує «далекосяжні наслідки» для Росії

  Джеймс Клеппер
  Джеймс Клеппер

  Матеріали за темою

  МУЛЬТИМЕДІА Командувач НАТО назвав Росію «загрозою для існування» США і Європи

  Генерал Філіп Брідлав розповів про європейську безпеку на слуханні в Палаті представників.

  Відео Держсекретар США: Анексія Криму – нелегальна!

  «Ми не кидаємо Крим, хоч головний фокус нині на Донбасі та імплементації Мінських угод» – Джон Керрі

  Відео 27 лютого минає рік із дня вбивства Нємцова

  Меморіальна процесія відбудеться у той день за маршрутом останнього протесту, в якому Нємцов брав участь.

  МУЛЬТИМЕДІА США «глибоко занепокоєні» ескалацією конфлікту в Україні

  Держсекретар Керрі заявив, що США збільшують допомогу для підтримки стабільності в Україні, але вимагатимуть від Києва проведення реформ.

  МУЛЬТИМЕДІА WSJ: Банкам США рекомендовано не купувати російські облігації

  Джерела Wall Street Journal у Держдепартаменті вважають, що надання фінансової допомоги Росії йде врозріз з політикою США.
  Голос Америки

  Зростаюча напористість зовнішньополітичного підходу Росії, яку ілюструють події в Україні та Сирії, спричинить «далекосяжні наслідки» для російської внутрішньої політики, економічного розвитку і військової модернізації країни, прогнозує глава американської розвідки.

  Директор Національної розвідки Джеймс Клеппер представив свою точку зору в доповіді про загрози, з якими США стикаються в усьому світі. Доповідь було оприлюднено на слуханні в Конгресі в четвер.

  За словами Клеппера, російська економіка буде і далі скорочуватися в результаті довгострокових структурних проблем, які погіршують низькі ціни на нафту і економічні санкції.

  Консенсус-прогноз вказує, що в 2015 році російський ВВП скоротився на 3,8 відсотка, а в 2016 скоротиться ще на 2-3 відсотки, якщо ціна на нафту залишиться на рівні 40 доларів за барель, або ж всього на 0,6 відсотка, якщо ціна повернеться до позначки 50 доларів за барель, пояснив Клеппер.

  Незважаючи на уповільнення зростання російської економіки, Кремль в 2016 році має намір зберігати напористу зовнішню політику, йдеться в звіті. «За нашими оцінками, Путін і далі намагатиметься використовувати сирійський конфлікт і заклики до співпраці в боротьбі з ІДІЛ, щоб просувати статус Росії як великої держави і покласти край міжнародній ізоляції», – заявив Клеппер.

  За його словами, цілі Москви в Україні – підтримка довгострокового впливу на Київ і перешкоджання спробам України інтегруватися із західними інститутами – «ймовірно, залишаться незмінними в 2016 році».

  «Отже, Москва продовжить наполягати на подальшій регіональній інтеграції, посилюючи тиск на сусідні країни, щоб вони взяли приклад Вірменії, Білорусі, Казахстану і Киргизстану, вступивши в очолюваний Москвою Євразійський економічний союз», – говорить він.

  Глава американської розвідки не прогнозував широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну, але він не очікує і повного мирного врегулювання конфлікту на сході України.

  «Насильство уздовж контактної лінії, яка відділяє зайняті сепаратистами райони, ймовірно, буде як і раніше ускладнювати пошуки політичного рішення, а потенціал для ескалації зберігається», – вважає він.

  На думку Клеппера, Україна продовжить стикатися з «серйозними проблемами», серед яких – продовження реформ і прийняття поправок до Конституції, відповідно до вимог Мінської угоди.

  Глава американської розвідки прогнозує «неспокійний рік» в Молдові, де, як і раніше, вирує суспільне невдоволення з приводу корупції та поганого управління країною.

  Говорячи про Грузію, Клеппер зазначив, що зростаюче невдоволення грузинських еліт і населення повільними темпами інтеграції з Заходом, а також все більш ефективна російська пропаганда, «підвищують ймовірність того, що Тбілісі може уповільнити або зовсім припинити зусилля щодо євроатлантичної інтеграції».

  Клеппер також вважає, що Росія може використовувати загрозу нестабільності в Афганістані, «щоб збільшити свою залученість у справи Центральної Азії».

  Дивіться також: Кличко розповів про незадоволення Нуланд, Маккейна темпом реформ в Україні

  Кличко розповів про незадоволення Нуланд, Маккейна темпом реформ в Україні. Відеоi
  X
  23.02.2016
  Мер Києва Віталій Кличко перебуває з візитом у США, де проводить зустрічі з посадовцями та законодавцями.

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Інтерактиви