субота, 28 травня 2016

  Актуально / Україна

  Покарати українських корупціонерів міг би спеціальний міжнародний трибунал - формула від Foreign Policy

  Матеріали за темою

  МУЛЬТИМЕДІА Репутація Шокіна vs Боротьба з корупцією - думки експертів, західних посадовців

  Підставою для позиції ГПУ став коментар експерта аналітичного центру Hudson Institute Ганни Тобурн "Голосу Америки".

  МУЛЬТИМЕДІА 4 вимоги до Порошенка, невиконання яких має вести до відставки, назвав експерт у Reuters

  Коген покладає на президента відповідальність за повільні темпи боротьби із корупцією та запровадження реформ.

  Подолати корупцію в Україні в умовах, коли система суду та прокуратури вважаються наскрізь корумпованими, можна лише створивши спеціальну установу, яка мала би ознаки міжнародного трибуналу. Про це на сторінках впливового видання The Foreign Policy пише Джош Коген (@jkc_in_dc у Twitter), колишній співробітник Агенції США з міжнародного розвитку USAID, який у час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР.

  "Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролась із корупцією, представники "старої гвардії" в уряді та парламенті продовжують боротись ... із змінами на кожному кроці. Так що можна зробити у такій ситуації? Навдивовиж, найкориснішим для України прикладом могла би стати маленька та далека від України, центральноамериканська країна Гватемала", - пише Коген.

  Після того, як CICIG висунула звинувачення чинному, на той час, президенту Гватемали він пішов у відставку

  Експерт звертає увагу на досвід роботи Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala).

  Цій установі, створеній спільними зусиллями уряду країни та ООН, було надано унікальні повноваження, а уряд фактично відмовився від частини суверенних повноважень заради надання CICIG реальних поноважень для ефективної боротьби із корупцією.

  У результаті, CICIG від початку своєї роботи у 2006-му році розслідувала понад 200 справ щодо корупції на вищих щаблях влади та висунула звинувачення проти 160 чинних та колишніх чиновників.

  "CICIG не боїться сильних світу. Серед притягнутих до відповідальності: впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони та внутрішніх справ, колишні очільники поліції, колишній президент та навіть чинний, на той час, президент. Президент Отто Перез Моліна подав у відставку, а у вересні йому було висунуто офіційні звинувачення у справі про корупцію на митниці на 120 мільйонів доларів", - пише Коген.

  Дослідник виділив ключові основи для успішної роботи CICIG та визначив, яких змін формула роботи цієї структури мала б зазнати для відповідності українським реаліям.

  У ГВАТЕМАЛІ

  Досягнула успіху завядки квазі міжнародній структурі. Її було створено в якості незалежної агенції з мандатом на розслідування потужних кримінальних мереж, які безкарно діяли після тривалої громадянської війни.

  Фінансується іноземними урядами - головним чином США - а самими коштами керує міжнародний траст створений ООН.

  Працює у межах законодавства країни та у її судах, але інституційно є окремою від решти уряду установою.

  Мандат організації поновлюється кожні 2 роки. Президент Гватемали має погодити з ООН поновлення роботи агнеції щоразу, коли 2-річний мандат добігає кінця.

  В УКРАЇНІ

  Агенція має почати працювати з мандатом щонайменше на 5 років, який має поновлюватись автоматично, за винятком припинення повноважень агенції спеціальним законом.

  США та західні донори мають наперед профінансувати перші 5 років роботи організації. Це 200 мільйонів доларів.

  Агенція має отримати повноваження прокуратури. 

  "Щоб не довелось покладатись на такого, як Шокін, українська CICIG має мати можливість самостійно порушувати кримінальні справи на додачу до мандату на їх розслідування", - пише Коген.

  Агенція має бути виведена за межі української судової системи, оскільки українські судді повністю корумповані.

  За умов виконання попереднього пункту, агенція по суті зможе безкарно призначати власних суддів, а значить для того, щоб забезпечити найвищі стандарти правосуддя, в рамках агенції потрібно буде розділити "китайською стіною" суддів та інших співробітників структури.

  "Вони мають працювати в окремих приміщеннях, а спілкування між прокурорами та суддями за межами зали судових засідань має бути заборонене", - пише Коген.

  На думку дослідника, "наслідування прикладу Гватемали може бути єдиною надією на політичне майбутнє для надзвичайно непопулярного президента України Порошенка".

  Дивіться також: Які наслідки матиме рішення суду ЄС відносно Азарова і Ко.?

  Які наслідки матиме рішення суду ЄС відносно Азарова і Ко.? Відеоi
  X
  31.01.2016
  Ендрю Мак, американський юрист, експерт з міжнародного права та санкцій пояснює ситуацію.

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Сторінка коментарів з 2
  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  04.02.2016 20:08
  Утопия, что кто то может покарать казнокрада с очень большими деньгами конечно если он не захочет делиться тогда да. Очень много лет коррупционеры под себя законы изобретали с логикой, чем больше украл тем меньше наказание.Даже трюки с подпиской о не выезде или залог придумали .ну и еще многое. Китайцы умнее решают иначе.


  Ім’я:: Роман Шугайло
  03.02.2016 16:30
  Мабуть так, тільки це і зможе врятувати Україну!


  Ім’я:: Vyacheslav79
  03.02.2016 14:18
  Молю Бога чтоб у американцев не опустились руки. Сама Украина тысячу лет будет становиться цивилизованной страной.


  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  03.02.2016 13:58
  Коррупция в Украине по структуре такая как были Итальянские "Красные бригады" и избавиться от нее можно только радикальными способами, демократический подход не работает потому, что существует механизм адаптации к любой политической системе.


  Ім’я:: Валерий
  02.02.2016 17:05
  Проблема в том, что коррупция и власть в Украине повязаны. Поэтому власть не допустит, что бы ее могли посадить. Это возможно только если международные суды будут введены принудительным решением международных органов. Также необходимо контролировать места наказания, там тоже процветает коррупция. У нас за деньги эта публика, (проворовавшиеся-чиновники) создадут в местах лишения свободы для себя условия лучше, чем на курортах Средиземноморья.


  Ім’я:: кирило лукашов Місто:: миколаїв
  02.02.2016 12:42
  Неплохой вариант с трибуналом.
  США и ЕС должны относиться к нашей власти очень жестко.Языка нормального диалога руководство Украины не понимает.Если за 2 года нет каких-либо существенных изменений,то все уже ясно.И надеяться на то,что коррупционеры будут бороться с коррупцией-это просто наивно.


  Ім’я:: сергей Місто:: николаев
  02.02.2016 11:58
  немедленно соберать голоса на петицию к презеденту за одно проверим ево на вшивость это наше спасение шанс наш и наших детей.


  Ім’я:: Олег Місто:: Київ
  02.02.2016 11:16
  Можна вилікувати хворого на рак, коли ракова пухлина
  є невеликою частиною здорового організму.
  Коли ВЕСЬ!!! організм і є ракова пухлина, що можна
  лікувати???


  Ім’я:: Vlad Місто:: Kyiv
  02.02.2016 09:05
  Феєричний дослідник калу цей Джош Коген (@jkc_in_dc у Twitter).


  Ім’я:: Ярослав Місто:: Луцьк
  02.02.2016 00:08
  Нажаль такий варіант розвитку України можна побачити тільки в приємних снах.

  Сторінка коментарів з 2

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  27.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.