Спеціальні потреби

Росія зловжила повноваженнями постійного члена Ради Безпеки – Саманта Пауер


Саманта Пауер
Саманта Пауер

Постійний представник США при ООН заявила, що вето Росії не перешкодить розслідуванню обставин авіакатастрофи «Боїнга-777» на Донбасі.

Росія зловжила повноваженнями постійного члена Ради Безпеки ООН, використавши для підриву міжнародного миру і безпеки ті права, якими вона наділена, щоб їх підтримувати, заявила постійний представник США в ООН Саманта Пауер.

Ця заява була зроблена у зв'язку з вето, накладеним Росією на проект резолюції Ради Безпеки ООН про розслідування збиття пасажирського літака МН17. Однак ніяке вето не зупинить зусиль з пошуку винних у загибелі пасажирів літака, підкреслила Саманта Пауер.

«Вже минув рік з тих пір, як були збиті в небі 298 ні в чому не винних людей. Їхні родичі продовжують оплакувати їх загибель. І поки що винні в цьому злочині так і не були притягнуті до відповідальності. Отож назвати спробу створення незалежного трибуналу передчасною – абсурд. Навпаки. Представники Голландії, Малайзії та інші учасники міжнародного розслідування, яке велося весь рік, скоро його закінчать, і їм потрібно буде передати його результати в трибунал. Так що ми розчаровані і обурені тим, що Росія вирішила використовувати таким чином своє право вето», - сказала Пауер.

У ході засідання Ради Безпеки 29 липня постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заблокував ухвалення резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування збиття рейсу МН17. 11 країн-членів Ради Безпеки підтримали внесений Малайзією проект резолюції, 3 країни утрималися. Росія стала єдиною країною, що проголосувала проти.

Раніше в середу прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте подав президентові Росії Володимиру Путіну термінове послання із закликом не накладати вето на резолюцію.

Адміністрація Рютте розмістила на офіційній сторінці в Інтернеті інформацію про те, що прем'єр-міністр говорив з президентом Росії по телефону перед голосуванням в Нью-Йорку, намагаючись заручитися підтримкою Путіна у створенні міжнародного трибуналу.

У ході розмови Рютте закликав російського президента дати можливість допитати відповідальних за трагедію рейсу MH17 в трибуналі ООН.

Москва заявляє, що хоче почекати до часу завершення очолюваного голландською стороною розслідування подій 17 липня 2014.

Дивіться також: Амністія на Донбасі не стосується винних у збитті «Боїнга» – Клімкін

Клімкін: Трибунал - це шлях до правди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG