середа, 01 червня 2016

    Актуально / Діаспора

    В Бурятії вже заговорили про незалежність від Росії

    У Бурятії мітингували проти Путінаi
    X
    21.03.2014
    У столиці Бурятії Улан-Уде пройшов мітинг проти агресії Росії в Криму.
    У Бурятії мітингували проти Путіна
    У столиці Республіки Бурятії  Улан-Уде пройшов  мітинг проти агресії Росії в Криму під лозунгом «Не будемо душити чужу свободу!» На відміну від охоронців правопорядку, протестуючих було не  багато: на 10 учасників мітингу – 150 поліцейських та агентів ФСБ, розповідають очевидці.  За мітингом, що проходив поруч з кіоском на торговій площі міста, спостерігало близько трьох десятків представників преси.  

    «Більшість населення Бурятії не розуміє, чим нам загрожує ця війна. В цей момент нам було б неприємно асоціюватися хоч чим-небудь з мілітаристами, агресорами», - заявила одна з організаторів акції Надія Низовкина.  За словами Низовкиної, наслідком агресивної політики Росії в Криму, стане остаточне придушення свобод в самій Росії:  
    Це справа не лише України. Це справа Бурятії. Ми прекрасно знаємо, що зараз забороняється бурятська мова. Українці зараз борються за свою мову, за свою державу. Ми повинні боротися за елементи бурятської державності. Ми повинні підтримати цей прецедент.

    «Як відомо, зараз вносяться дуже серйозні поправки в законодавство. Наш Кримінальний кодекс їм, напевно, здався занадто м’яким.  Тепер  у нас буде заборонено, по-перше, виправдання фашизму, по-друге, обговорення Кримського питання, по-третє,  перегляд результатів Великої вітчизняної війни. Чомусь ніхто не згадує, що розпалювання агресивної війни це теж - стаття в Кодексі. І зараз її можна було б цілком застосувати до нашого уряду і до наших проурядових новин».

    Вона закликала усіх присутніх зрозуміти, що українці виборювали свою свободу та культурну самобутність – те, що утискається в Бурятії.

    «Це справа не лише України.  Це справа Бурятії. Ми прекрасно знаємо, що зараз забороняється бурятська мова. Бурятська мова – це національна мова, так само як і українська.  Українці зараз борються за свою мову, за свою державу. Ми повинні боротися за елементи бурятської державності.  Ми повинні підтримати цей прецедент. Ми не повинні обговорювати -  хто вони – бандерівці, оранжисти, фашисти – усі ці ярлики, які на них навішує наша влада. Ми повинні лише радіти, що створюється прецедент реально незалежної держави з однієї з колишніх Радянських республік».   
    Свобода України – це приклад і надія для Бурятії також здобути свою свободу та незалежність.

    За словами бурятського правозахисника Доржо Дугарова, що також був присутній на протесті, буряти завжди тепло ставилися до українців, які є для них натхненням того, як треба боротися за свої права.  

    «Свобода України – це приклад і надія для Бурятії також здобути свою свободу та незалежність», - заявив Дугаров.
    Цей форум було закрито
    Посортувати коментарі
    Сторінка коментарів з 3
    Ім’я:: Лора Місто:: Одесса
    30.03.2014 23:31
    "Тепер у нас буде заборонено, по-перше, виправдання фашизму" огорчились буряты..Ужосс,что им теперь придется пережить..


    Ім’я:: Алекс Місто:: Ukraine
    25.03.2014 09:26
    У нас первыми поднялись Бендеры! В России Буряты! Молодцы! Так держать!


    Ім’я:: VIC
    25.03.2014 00:06
    Шалена популярність україномовного сайту ГА серед самих щасливих народів світу, які як виявилось мешкають саме в Росії, зростає. До скромної мусульманки, дагестанської дівчини на ім'я Гуля, яка дякувала тут Путіну за своє щасливе життя в іншому форумі, приєдналась досить велика група найщасливіших у світі бурятів.
    Буряти усього світу повинні заздрити російським бурятам, тому що у них є Путін.


    Ім’я:: Иван Місто:: Киев
    24.03.2014 23:02
    Поддерживаю бурятов. Я не хочу в союз так называемых славянских народов путлера. Я не хочу этого, потому что там, как и в СССР господствует одна расея.


    Ім’я:: Зореслав Місто:: Киев
    24.03.2014 22:55
    Очень рад за Бурятию. Молодцы! Все народы , а их более 100 в России, должны требовать референдум и отделения от России - в ответ на агрессию путина в Украине.


    Ім’я:: Николай Місто:: Улан-Удэ
    23.03.2014 17:21
    Мне очень стыдно, что Наша Бурятия засветилась в таком свете :( ... Глупые тетки... Черт им в голову ударил, наверняка заплатили им... Чтобы провели подобного рода мероприятие. Майдановцам удобно.. Мы находимся очень далеко, поэтому ссылаться на нас им очень удобно. Прошел пикет (собрались, потолкались, камеры засняли, разбежались), Майдановцы предоставили это как большой митинг, чтобы повысить свой рейтинг среди разозленного на них населения. Информационная борьба. А эти две дурочки скорей всего как-то связаны с нынешними делами на Украине. Уверен, что им заплатили. На данном пикете находилось около 10 человек... Свободная воля - нет!!! Желание "легко" немного заработать. Поэтому прихожу к выводу, что там находились не очень сознательные граждане. Было бы там 100-200 человек, можно было бы поверить, что кто-то из нашего Бурятского народа и Российской Федерации в целом поддерживает неофашизм. Мое мнение по поводу этих теток --- Их надо посадить года на три за попытки разжигания неонацизма, за искажение реальных фактов и их пропаганде. Извиняюсь от имени всей нашей любимой республики за этих теток.


    Ім’я:: Yuriy Myronchuk
    23.03.2014 14:05
    2хаха
    Покажите мне документ, что запрещает русский язык? Номер и ссылку закона с сайта rada.gov.ua в студию или просто треп?
    Или напомнить, как а протяжении столетий запрещался украинский язык то империей, то союзом.


    Ім’я:: Булат Місто:: Бурятия
    23.03.2014 13:18
    Как житель Бурятии, заявляю, что никаких массовых митингов и протестов не было! Бурятский язык и культуру никто не отменяет и тем более не запрещает. Эта дама довольно известа саоими не адекватными выходками. А господина Доржиева я бы хотел встретить и спросит лично, куда это он собрался отделяться. Украинцы, я вас уважаю, но конкретно этой новости не верьте.


    Ім’я:: Анонімно
    23.03.2014 09:00
    http://tvcom-tv.ru/news/detail.php?ELEMENT_ID=35674


    Ім’я:: victorsocial
    22.03.2014 19:56
    Славні нащадки правителя великої імперії Чингісхана, яка свого часу розпалась, незаперечно стануть колись вільними. Російська імперія вмирає і шансів у неї зберегтись нема. Це доля усіх імперій. Процес дезінтеграції Росії іде швидкими темпами, і ми скоро побачимо утворення незалежних держав Бурятія, Татарстан, Башкортостан, Ічкерія, Дагестан, Інгушетія та інших.