неділя, 29 травня 2016

  Актуально / Україна

  Росія може створити на Зміїному базу для дестабілізації Одеси - експерт

  Матеріали за темою

  Про втому ЄС через корупцію в Україні та ГПУ розповіли джерела The Wall Street Journal

  У адміністрації президента України болісно сприймають критику, навіть коли вона лунає з вуст представників США.

  Захоплення острова Зміїний та його подальше використання як військової бази для дестабілізації Одеси та морської торгівлі, здійснюваної у Чорному морі Україною, можна вважати одним із кризових сценаріїв 2016 року.  Про це у публікації на сайті аналітичного центру «Атлантична рада» США застеріг колишній політичний радник екс-міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта, Аарон Корева.

  Експерт переконаний, що попри відсутність згадок про Україну у останніх офіційних заявах Путіна, Росія не відмовилась від планів експансії і натомість намагається приспати пильність Заходу.

  Україна втратить майже весь доступ до моря, оскільки Росія вже контролює Крим та газові поклади між півостровом та островом Зміїний

  Захоплення Зміїного, вважає аналітик, стане наступним логічним кроком для Росії після загарбання двох українських бурових вишок у Чорному морі неподалік Одеси.

  «Якщо Росія захопить острів, Одесу можна буде відрізати; це означатиме, що Україна втратить майже весь доступ до моря, оскільки Росія вже контролює Крим та газові поклади між півостровом та островом Зміїний», - пише Корева.

  ... бійці «одеського підпілля» озброєні калашніковими та гранатометами, на моторних човнах зможуть здійснювати напади на українські торговельні кораблі

  На думку експерта для захоплення Зміїного можуть бути використані російські військові без опізнавальних знаків під виглядом «одеських борців за свободу». Негайно за їх появою на острові Росія може спорядити «гуманітарні конвої» та «громадських активістів» під прикриттям флоту з Криму для закріплення результату.

  У подальшому, вважає Корева, Зміїний може бути "перетворено на військово-морську базу, з якої бійці так званого «одеського підпілля» озброєні калашніковими та гранатометами, на моторних човнах зможуть здійснювати напади на українські торговельні кораблі.

  ... захистити Зміїний після захоплення було би надзвичайно складно

  «Це було би нічних жахом для торговельному флоту», - попереджає дослідник.

  Водночас Марк Ґалеотті професор-міжнародник університету Нью-Йорка, відповідаючи на питання "Голосу Америки" з приводу реалістичності подібного сценарію назвав його "малоймовірним".

  "Це дуже дуже малоймовірно; означало би дуже значну ескалацію конфлікту. Окрім цього захистити Зміїний після захоплення було би надзвичайно складно", - відзначив Ґалеотті у твіті-відповіді.

  Дивіться також: США нарешті зрозуміли ситуацію в Україні - експерти про 2015-й рік

  США нарешті зрозуміли ситуацію в Україні - експерти про 2015-й рік. Відеоi
  X
  30.12.2015
  2015-й рік був дуже добрим для американо-українських відносин. Про це заявило посольство США в Україні.

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Сторінка коментарів з 2
  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  18.01.2016 01:48
  Зачем Путину база на о.Змеиный ? он может ее в и Киеве создать денег у него хватит, предателей тоже найти можно, а может он ее уже создал?


  Ім’я:: Альбина
  06.01.2016 16:26
  Если Змеиным займётся Саакашвили, Путин туда не сунется.


  Ім’я:: Сергей Яворский
  05.01.2016 08:48
  Шановні пани ! У вас ДЕФОЛТ ! Занимайтесь экономикой. Этот Змеиный России не нужен, перестаньте нести бред!


  Ім’я:: Гаррин Місто:: СССР
  05.01.2016 05:14
  Браво! Сюжет для Голливуда)) Русские пираты Черного моря! Тартуга 21 века на о.Змеиный!


  Ім’я:: ВВ
  04.01.2016 21:04
  Там скалистый грунт. В случае авиаудара все зеленые - 100 процентные трупы. Кроме того, это сигнал, чтобы нанести диверсионные удары по уязвимым объектам на территории россии.


  Ім’я:: пенсионер Місто:: одесса
  04.01.2016 20:52
  Такой бред присущ только "доброжелателям" Украины и его народа. Писака по всей видимости даже не осведомлен о месте расположении острова Змеиный и что там в настоящее время находятся достаточно хорошо вооруженные украинские пограничные подразделения, застроен целый городок с соответствующей для военных инфроструктурой. А писать лишь-бы для отвода внимания граждан от основных социальных проблем-стало повседневной заботой наших духовных пасторов., за это им неплохо платят.


  Ім’я:: Олекса Місто:: Київ
  04.01.2016 20:48
  Довше цацкайтесь з москалями. Вони ще й не такого видумають за гроші обікраденої України та інших країн московської "федерації".... І московський васька вже й не слухає. Він просто їсть у своє задоволення. А інших бажань у нього просто немає.


  Ім’я:: Кот Ориона Місто:: Харьков
  04.01.2016 20:44
  Галеотти неправ:кремлевский параноик на все способен!....


  Ім’я:: киев Місто:: киев
  04.01.2016 20:42
  Такое впечатление, что наше МО даже и не задумывается о том, что возможна такая ситуация с захватом о.Змеиный! И воровство вышек ничему не научило ни нашего главнокомандующего, ни министра обороны, ни МИД - просто нет слов !!!!! Все заняты" пилянием" бюджета ! Что, ждут когда путин в дверь АП постучится???


  Ім’я:: Анонімно
  04.01.2016 20:41
  Именно потому, что о.Змеиный оказался не нужным Украине, особенно благодаря таким "деятелям" как огрызко (вспомните как он отдал часть украинской акватории румынам), остров и будет очень нужен России.

  Сторінка коментарів з 2

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  27.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.