Спеціальні потреби

Головування в ОБСЄ вимагає від України чітких цілей та справжньої демократії - експерти


Незалежно від того, яким буде новий український парламент, які ще закони підпише президент, і скільки нових резолюцій з’явиться – Україна очевидно та без вороття головуватиме в ОБСЄ у 2013 році.

Найкращим варіантом для України, на думку експертів, є формування реалістичного порядку денного та зазначення конкретних цілей
На думку експертів, це виклик не тільки для дипломатів, але і для країни в цілому.

“Головування в ОБСЄ покаже, наскільки компетентною є країна, професійними є українські дипломати, а також підвищить рівень розуміння України іншими країнами”, – зазначив під час дискусії в Інституті світової політики заступник директора програми Росії та Євразії Фонду Карнегі у Вашингтоні Метью Рожанскі.

Саме тому велике значення матиме підхід до головування в цій організації та людський фактор – професійність тих, хто матиме честь працювати від імені України. На думку Метью Рожанскі, підхід не повинен бути “суто національним”. “Україна повинна показати інтерес до загальноєвропейських проблем: безпеки і прозорості у відносинах, проблем навколишнього середовища”.

Найкращим варіантом для України, на думку експертів, є формування реалістичного порядку денного та зазначення конкретних цілей. Проти “розпорошення” виступає і заступник керівника робочої групи з питань підготовки та забезпечення головування України в ОБСЄ, представник МЗС України Євгеній Цимбалюк.

“Метою головування є продовжити виконання пріоритетів ОБСЄ, щоб організація була успішною і довела свою практичну цінність. Відтак, ми виходимо з того, які питання у першу чергу могли би бути реалізовані з точки зору України, досвіду України, геополітичної ролі України”, – зазначив Євген Цимбалюк. Він додав, що Україна буде займатися контролем за звичайними озброєннями в Європі та розв’язанням “заморожених конфліктів”, зокрема, у Придністров’ї.

Викликом для України, як майбутньої голови в ОБСЄ, є власна непроста ситуація. Справа Тимошенко, яка привертає увагу як Вашингтону, так і Брюсселю, означає, що країна неправильно розвивається, каже Метью Рожанскі. До того ж, Київ має досить складні стосунки із Москвою.

"Цього не можна уникнути. Отже Україна повинна демонструвати на всіх цих питаннях справжню демократію, це стосується і виборів, незалежності суддів і дотримання прав людини. Україна повинна показувати, що пов'язана із європейськими принципами", - сказав Метью Рожанськи.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG