Спеціальні потреби

Про нас

VOA Ukrainian Team Group Photo, Команда "Голосу Америки"
VOA Ukrainian Team Group Photo, Команда "Голосу Америки"

«ГОЛОС АМЕРИКИ» - МОВЛЕННЯ, ЩО ПОТРІБНЕ УКРАЇНІ

«Голос Америки» є провідним міжнародним мовником в Україні, що пропонує українцям об’єктивні та незалежні новини, аналітику, репортажі та оцінки західних експертів. Українська служба «Голосу Америки» висвітлює головні події у США, Україні та світі, політику США щодо України, новини української діаспори, а також є платформою для дискусій з американськими та українськими політичними та громадськими діячами.

Українська служба «Голосу Америки» є достовірним джерелом інформації про американсько-українські відносини, політику США та життя в Америці для мільйонів українців, а також для ЗМІ в Україні. Щотижня телевізійні програми «Голосу Америки» дивляться 6.7 мільйонів українців. А в соціальних мережах та на веб-сторінці тільки за останні 12 місяців відео «Голосу Америки» подивилися 47 мільйонів разів. Також «Голос Америки» може похвалитися високим рівнем довіри - нам довіряють 9 з 10 українців.

Телевізійні продукти «Голосу Америки» транслюють 25 телеканалів України. Наші програми, репортажі, аналітичні матеріали, а також яскраві відео про найважливіші події можна знайти на нашому сайті www.ukrainian.voanews.com та в соціальних мережах – підписуйтесь на нас в Facebook, Twitter, YouTube та Instagram.

Українську службу «Голосу Америки» очолює Мирослава Гонгадзе (Facebook, Twitter).

ТЕЛЕПРОГРАМИ

ОНЛАЙН

  • Сайт української служби «Голосу Америки»
  • Соціальні мережі: Facebook, Twitter, YouTube та Instagram
  • Мобільні додатки: iOS та Google Play

КОНТАКТИ

Електронна адреса: holos@voanews.com

Адреса: 330 Independence Ave SW, Washington, District of Columbia, USA

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

ІСТОРІЯ

«Голос Америки» транслює свої програми 47 мовами. Заснований як радіостанція, «Голос Америки», вперше вийшов в ефір на коротких хвилях у далекому 1942 році, кинувши виклик фашистській пропаганді рейхсміністра Геббельса. Це був проект, що народився у Другій світовій та зростав у період Холодної війни. Для жителів СРСР радіостанція стала вікном крізь "залізну завісу" не менш масштабної радянської пропаганди.

Українською мовою радіостанція заговорила в грудні 1949 року й навіть вела окрему трансляцію для українців Далекого Сходу РРФСР. В пік холодної війни Українська служба «Голосу Америки» транслювала по 5 годин радiопрограм на добу.

З початку 1990-х «Голос Америки» офіційно увійшов до медіапростору України. В серединi 1992 року, згiдно з угодою з Національною радiокомпанiєю України, «Голос Америки» починає мовити у внутрішньому радіоефірі України i водночас відкриває корпункт у Києвi. В сiчнi 1993 року українське державне телебачення розпочинає трансляцію щотижневого тележурналу «Голосу Америки» «Вікно в Америку». У груднi 1999 року «Голос Америки» створює мережу власних кореспондентiв в Українi. У груднi2004 року, пiсля низки прямих включень з “5-им Каналом” пiд час Помаранчевої революції, дебютує щоденна телепрограма новин Голосу Америки “Час-Time”.

В 2014-2015 роках «Голос Америки» підключив свій інформаційний ресурс, щоб не лише боротись з російською пропагандою, але й допомогти реформуванню суспільного мовлення в Україні. Український глядач побачив дві нові телевізійні програми – короткий 5-хвилинний російськомовний випуск «Студія Вашингтон» та програму інтерв’ю з державними діячами України та світу «Прайм Time з Мирославою Гонгадзе». Крім цього «Голос Америки» проводить регулярні та спеціальні прямі ефіри з рiзними телеканалами в Українi, слугуючи своєрідним кореспондентським пунктом для українських медія у Вашингтоні.

Керівникaми Української служби Голосу Америки були: Никифор Григор`їв (1949-53), Євгенія Залевська (1953-55 – в.о.), Володимир Кедровський (1955-63) Дмитро Корбутяк (1963-64 – в.о.), Михайло Терпак (1964-77), Оксана Драґан (1977-88), Микола Француженко (1988-91), Володимир Біляїв (1991-98), Лідія Рудинс (1999-2005), Адрiян Кармазин (2005-2015). З 2015 року Українську службу Голосу Америки очолює Мирослава Гонгадзе.

«Голос Америки» - фiнансований Конгресом США мультимедійний мовник, підпорядкований Раді директорів міжнародного мовлення США.

XS
SM
MD
LG