Спеціальні потреби

Іспанія бореться за економічне виживання


Іспанія бореться за економічне виживання
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Direct link

Іспанські урядовці намагаються знайти спосіб вийти з кризи, не втративши національної економічної та політичної незалежності.

Парламент Іспанії у першому читанні прийняв бюджет на 2013 рік. Щоправда, проти проекту бюджету проголосувала переважна більшість опозиційних депутатів. Їх головні претензії – бюджетні скорочення, які, за словами опозиціонерів, ще більше поглиблять економічну кризу в країні. Проти бюджетних скорочень на вулиці з протестом вийшли і працівники державного сектора. Остаточно бюджет має бути затверджений до 20 грудня. Тимчасом, рівень безробіття в країні тримається біля позначки у двадцять п’ять відсотків, купівельна спроможність населення значно впала. Експерти кажуть, що четверта за розміром економіка Єврозони може не встояти без допомоги європейських партнерів.

Кожного ранку біля одного з бюро зайнятості у Мадриді - величезна черга. В ній – представники тієї чверті населення країни, які не мають роботи.

«Той час, який я раніше витрачав на своїх дітей, тепер я маю присвятити пошуку нової кар’єри, бажано у сфері інформаційних технологій. Для мене – це просто новий світ, тому у мене іде на це багато часу», – говорить безробітний Альваро.

«Для жінки сорока семи років, розлученої, це просто неможливо виплачувати іпотеку та ще покривати всі витрати, пов’язані з дітьми. Просто неможливо», - нарікає інша жертва економічної кризи Роза.

У бюро зайнятості, безробітні не тільки оновлюють свої пільгові картки, але і намагаються знайти працю. Втім, роботи майже нема. Будівельна індустрія зупинилась, і навіть успішні компанії не можуть отримати додаткові кредити для розширення бізнесу.

Один з керівників найбільшої в Іспанії профспілки Мануель Бонматі каже, що рівень безробіття найближчим часом не впаде.

Ми не думаємо, що ситуація може погіршитись. Ми в цьому цілком впевнені. Перспективи економічного зростання в Європейському Союзі на найближчий час не має
керівник найбільшої в Іспанії профспілки Мануель Бонматі.

Відвідуючи деякі райони Мадрида, важко повірити, що країна переживає економічну кризу. Втім, багато іспанців, втративши роботу чи отримуючи меншу зарплату, відповідно менше витрачають.

Уряд країни всіма силами намагається уникнути допомоги від Європи, тому що такий крок обмежить самостійність іспанських урядовців. Чимало експертів попереджають, що чекати Іспанія більше не може.

«Вони не повинні упустити можливість протистояти кризі, коли ще можливо щось змінити. І схоже, цей момент настав вже зараз. Вони ще можуть діяти з позиції сили та чітко і тверезо визначити, що їм потрібно», - вважає заступник директора аналітичного Центру Брюґель Ґантрем Вольф.

У теорії це звучить простіше, ніж на практиці. Певні політичні кроки зробити важко як іспанцям, так і їх європейським партнерам. Професор економіки Мадридського Незалежного Університету Федеріко Стайнберг вважає, що сторони таки зможуть домовитись:

«Єврозона без Іспанії вочевидь не виживе. Врешті решт вони знайдуть спосіб врятувати євро, а це означає, що вони повинні подбати і про Іспанію».

А поки що ті мільйони іспанців, які вже кілька років живуть без роботи, з нетерпінням чекають на розв’язку цієї ситуації.
XS
SM
MD
LG