Спеціальні потреби

На яке покарання заслуговує Бредлі Меннінґ?


Реакція на вчинок Меннінґа, звинуваченого у розголошенні державної таємної інформації, в американському суспільстві не однозначна.

Справа наймасштабнішого в історії США розголошення таємної інформації, підходить до судового етапу. Вперше з часу арешту у травні 2010-го року з публічною заявою виступив звинувачений у розголошенні таємних документів рядовий збройних сил США Бредлі Меннінґ. Під час попереднього судового слухання Меннінґ заявив про жорстке ставлення до нього в ув’язненні. Військові прокурори наполягають, що колишній аналітик розвідувальних даних передав скандально відомому вебсайту ВІКІЛІКС сотні тисяч засекречених документів уряду США. Реакція на вчинок Меннінґа в американському суспільстві не однозначна.

Для людей, які у холодний дощовий день прийшли підтримати Бредлі Меннінга до військової бази, де розглядається його справа, він справжній герой. Для прокурорів збройних сил США, Меннінґ - державний зрадник, який оприлюднив сотні тисяч таємних документів, що можуть стати у нагоді ворогові. У разі визнання винним, Бредлі загрожує довічне ув’язнення. Тож, Меннінґ намагається уникнути судового розгляду справи і запропонував визнати себе винним в обмін на пом’якшення покарання.

Під час попереднього слухання Меннінґ заявив, що після арешту його тримали у маленький камері, яка, за його словами, нагадувала клітку. Він думав, що в ній він і помре. Про жорстке ставлення постійно говорять і його адвокати. На погляд експертів, такі звинувачення викликали певну симпатію до Меннінґа в народі і відвернули увагу від шкоди, яку заподіяли його дії. На погляд аналітика Лоренса Корба, це також викликало етичну дилему:

«З одного боку, ми ще ніколи не бачили такого витоку конфіденційної інформації. З іншого, я думаю, чимало людей ставлять під сумнів справедливість суду над ним після звинувачень у жорсткому ставленні до нього в ув’язненні. Інші ж скажуть: «А як з ним поводитись, враховуючи те, що він зробив?»

Щоправда, принаймні зараз важко оцінити, як вплинув вчинок Меннінґа на національну безпеку. Під час служби в Іраку, Бредлі Меннінґ висловлював свою опозицію до війни. Тож постає питання, чи був він психологічно підготовлений служити у зоні бойових дій. Його колишні начальники характеризують Меннінґа як емоційно нестабільного чоловіка, збентеженого і як людину, яка не могла знайти спільної мови з іншими. Тож, чимало експертів вказують на необхідність змін у процесі прийняття на військову службу.

«З 2003-го по 2007-ий роки, коли війна в Іраку була надзвичайно непопулярна, збройні сили не могли набрати необхідну кількість солдатів і були вимушені послабити стандарти набору. У цей період лише Армія набрала вісімдесят тисяч солдатів, яких інакше б не прийняли. Тож, Меннінґ взагалі не повинен був прийнятий на службу», - говорить Лоренс Корб.

Якщо Меннінґу та його адвокатам не вдасться уникнути судового слухання, суд над ним розпочнеться приблизно за два місяці.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG