Спеціальні потреби

Україна посіла 144-ту із 176-ти сходинок в індексі корупції Трансперенсі Інтернешнл


Україна - лідер у найкорумпованішому регіоні світу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
Direct link

Україна - лідер у найкорумпованішому регіоні світу

Найбільш корумпованими регіонами на планеті експерти визнали Східну Європу та Центральну Азію.

За цей рік ситуація з корупцією у світі погіршилася. Такими є висновки міжнародної організації Трансперенсі Інтернешнл, яка щороку готує звіт про стан корупції у різних країнах. Найбільш корумпованими регіонами на планеті експерти визнали Східну Європу та Центральну Азію. Україна опинилася в самому хвості рейтингу, зайнявши сумну сто сорок четверту сходинку із ста сімдесяти шести країн.

Таксист у камбоджійському Пномпені, який розвозить пасажирів на своєму мотоциклі, називає корупцію найбільшим злом.

«Корупція у моїй країні стає гіршою. З кожним роком все гірше і гірше», – говорить він.

Він у відчаї через власне безсилля перед системою:

«Навіть у таких дрібних випадках, як дорожні аварії. корупція все вирішує. Поліція завжди стане на сторону того, у кого гроші. І зробить винним того, у кого грошей немає».

Мільярди людей у світі розділяють розпач Чум Вана. Про це свідчать дані дослідження проведеного Трансперенсі Інтернешнл у 176ти країнах світу, де експерти оцінювали рівень корупції. Понад 2 третини країн світу, включаючи Камбоджу, опинилися в категорії корумпованих або сильно корумпованих країн.

Найгірша корупція у Сомалі, Північній Кореї та Афганістані. Найменш корумповані країни - Данія, Фінляндія та Нова Зеландія. США опинилися на дев’ятнадцятому місці.

Найбільш яскравими прикладами бажання суспільства побороти корупцію є країни Близького Сходу. Народні протести, можливо, і привели до змін на верхівці влади, але у житті звичайних людей мало що змінилося. Корупція глибоко укорінилася в культуру близькосхідних народів.
Бакшиш став одним з визначальних принципів життя на Близькому сході. Бакшиш – це хабар. На кожному кроці ти мусиш давати бакшиш, і це не можливо змінити за одну ніч. Бізнесмен з Лівії мені якось сказав «Раніше у нас був один Каддафі, а тепер їх шість мільйонів»
експерт Центру Вудро Вілсона у Вашинтоні Робін Райт

В Азії 68 відсотків країн вважаються корумпованими або сильно корумпованими. В Європі через фінансові проблеми у таких країнах як Греція та Італія ситуація з корупцією погіршилася. Але найбільша корупція у світі, на думку Трансперенсі Інтернешнл, у Східній Європі та Центральній Азії. 95 відсотків країн цього регіону потрапили у категорію корумпованих або дуже корумпованих країн. Найкраща ситуація серед країн регіону в Грузії, а найгірша - в Туркменістані та Узбекистані.

В Україні за рік ситуація з корупцією погіршилася. Україна опинилася на 144 місці у світі - нижче за Росію, Білорусію та Казахстан. І значно нижче, ніж вона була у 2006-му році. Тоді Україна була на 99 місці – і це був найкращий показник за період Незалежності.

Від корупції страждають навіть розвинені країни. Сполучені Штати, які посіли 19 місце, вважаються майже вільними від корупції. Але американці також нерідко опиняються залученими у корупційні схеми. Особливо, коли у питаннях бізнесу та торгівлі співпрацюють з такими країнами, як Китай та Мексика, де корупція процвітає. Працюючи у таких країнах, американські корпорації неминуче зіштовхуються з дилемою: дати хабар чи втратити бізнес.

Експерти Трансперенсі Інтернешнл кажуть, що корупція росте зверху, але розцвітає та підживлюється знизу. І поки люди на особистому рівні не будуть змінювати своє ставлення до хабарів, жодні зміни влади і революції не зможуть подолати проблему корупції в їх країнах.
XS
SM
MD
LG