Спеціальні потреби

Аль-Шабаб вдосконалює свою пропагандистську тактику


Аль-Шабаб вдосконалює свою пропагандистську тактику
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link

Аль-Шабаб вдосконалює свою пропагандистську тактику

Завдяки сучасним медіа угрупованню вдається знаходити рекрутів по всьому світі.

Завдяки спільній роботі збройних сил Африканського Союзу та уряду Сомалі, ісламісте угруповання Аль-Шабаб, останнім часом зазнало значних втрат. Однак, експерти занепокоєні зростаючою ефективністю пропаганди Аль-Шабабу, яка застосовує останні досягнення просвітницького мистецтва.

З високоякісною графікою, відзнятий у форматі Ейч-Ді, відеоролик під назвою «Надихнемо віруючих» є продуктом медіа групи угруповання Аль-Шабаб. Чоловік на ролику, який представляється як Абу Дуджана та має лондонський акцент, говорить, що живе у Великобританії.

«Я б хотів поговорити з вами про те, яке це щастя - жити у світі джихаду. Перед тим, як приєднатися до священної війни, більшість з нас жили у суспільствах, де люди стають рабами своїх бажань», – розповідає з екрана Дуджана.

Абу Дуджана – один з багатьох іноземців на цьому відеоролику, які розповідають про те, як воювали в рядах Аль-Шабабу у Сомалі. Ці бойовики зі Швеції, Пакистану, Ефіопії, Судану та Кенії закликають інших приєднатися до священної війни.

«Для нас шанс воювати за наші вірування – це найкраще, що може статися у цьому житті. І можливість загибелі у цій боротьбі – це лише шлях до очищення», - говорить один з них.

Тридцятихвилинне відео – лише одне з серії роликів, розрахованих на західного глядача. Шіраз Махер з міжнародного Центру дослідження радикалізації при Королівському коледжі у Лондоні каже, що аль-Шабаб не лише копіює, але і вдосконалює пропагандистську тактику аль-Кайди.

«Вони виготовляють високоякісне відео, продукт чудового виробництва, на якій ніколи не була спроможна аль-Кайда. Вони використовують Твіттер у намаганнях залучити до своєї справи мусульман у всьому світі, вони пропонують миттєвий аналіз, миттєву реакцію на останні події у світі», - каже експерт.

Інше відео зняте у форматі випуску новин, де ведучий з явним британським акцентом бере інтерв’ю у бойовиків. Ролик під назвою «Моґадішо – кладовище хрестоносців» був випущений у 2011 році перед тим, як сили Африканського Союзу вибороли в Аль-Шабаба столицю Сомалі.

Махер каже, що точну кількість іноземних бойовиків-ісламістів встановити важко.

Роками аль-Шабаб відкрито набирав у свої ряди бойовиків у Сполучених Штатах, відкрито збирав кошти. За цей час угруповання пустило потужні корені, побудувавши у цілих громадах справжню інфраструктуру у вигляді кадрів, ідеології та матеріальної бази задовго до того, як за них взялися правоохоронці.
Шіраз Махер, експерт міжнародного Центру дослідження радикалізації при Королівському коледжі у Лондоні
Пошук рекрутів за кордоном може бути свідченням того, що, підломлений успішним втручанням сил Африканського Союзу, аль-Шабаб втрачає підтримку серед сомалійського населення, каже аналітик Валентина Сорія.

«Новому уряду Сомалі вдалося отримати кілька серйозних територіальних перемог, однак за довготривалі політичні зміни їм ще доведеться поборотися, і це непросте завдання», - говорить Сорія.

Експерт додає, що західні країни повинні підійти до ідеологічної війни з такою ж серйозністю, як і до боротьби за території.
XS
SM
MD
LG