Спеціальні потреби

США виділили $9.7 млрд. постраждалим від Сенді


Постраждалі від Сенді чекали допомоги 2 місяці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Direct link

Постраждалі від Сенді чекали допомоги 2 місяці

Палата Представників США у п"ятницю проголосувала за виділення майже 10 мільярдів доларів на допомогу жертвам урагану Сенді, який обрушився на східне узбережжя США у жовтні минулого року.

Таку ніціативу підтримав і Сенат, а вже у неділю законопроект підписав президент Обама. Втім, американський Конгрес довго зволікав з наданням допомоги, за що наразився на гостру критику з боку урядовців та пересічних американців.

Коли лідери республіканців у Конгресі 1-го січня не винесли на голосування законопроект про надання допомоги жертвам урагану Сенді, посадовці та мешканці постраждалих районів були не на жарт роздратовані, зокрема губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті:

«Ми повинні допомагати жертвам стихійних лих не як республіканці чи демократи, а як американці. Принаймні так було. А от тепер політичні питання стали важливішими за служіння нації. Мене це дуже розчаровує».

«Тепер політичні питання стали важливішими за служіння нації. Мене це дуже розчаровує».
Кріс Крісті,
губернатор штату Нью-Джерсі
Мешканці нью-йоркського району «Ред Гук» досі не оговталися від наслідків стихії, говорить Деніс Карбонелл, чий бізнес зазнав збитків на 75 тисяч доларів:

«Таке враження, ніби наш уряд зовсім не дбає про нас. Ми всі мали один з найгірших різдвяно-новорічних сезонів. Особливо власники роздрібного бізнесу. Адже свята для нас – найкращий сезон продажів. Тож у нас не було іншого виходу як закрити бізнес на 2 місяці, і вирішувати що робити далі».

У той час, як Деніс взимку гріється спалюючи гілля, жителі багатоповерхівок, як Ебоні Ферґерсон, навіть цього не можуть собі дозволити. Вона каже, що не певна чия тут провина і лише сподівається, що допомога від Конгресу почне надходити вже незабаром:

«У мене цілодобово працює піч і два обігрівачі. Для мене це велика проблема».

Скульптор Антоніо Білотта, майстерня якого розташована біля Іст-рівер каже, що втратив більшість своїх робіт, як також інструментів. Він сподівається на допомогу, але каже, що Конгрес спочатку мусить подбати про інших:

«Там є багато людей, які потрапили у ще більшу біду ніж я, тому я сподіваюся, що Конгрес зможе виділити їм гроші на допомогу якнайшвидше».

«Таке враження, ніби наш уряд зовсім не дбає про нас. Ми всі мали один з найгірших різдвяно-новорічних сезонів».
Деніс Карбонелл,
жителька постраждалого регіону Нью-Джерсі
У «Форт Дефаєнс» - місцевому барі-ресторані, власник Сент Джон Фрізел повністю викинув на сміття все, що було всередині, і відбудував заклад знову. Він каже що не розуміє, чому Конгрес досі не надав допомоги:

«Я шокований. Я навіть не розумію, як таке можна було ставити під питання! Адже очевидно, що всі ця місцевість, штати Нью-Йорк і Нью-Джерсі потребують негайної допомоги. Ми потребували допомоги ще 2 місяці тому і не розумію, чому вона ще не надійшла?».

Він каже, що його бізнес, як також бізнеси інших потребують фінансової допомоги, щоби заплатити робітникам, котрі брали участь у відбудові. А поки допомоги немає, мешканці уражених районів не мають іншого виходу, як розраховувати виключно одні на одних.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG