Актуально
- Голос Америки
- Олексій Кузьменко
У Вашингтоні «Шелл» попередили про українську корупцію
Експерти називають це позитивним сигналом для інших інвесторів та застерігають українську сторону від використання корупційних схем.
«Це тільки початок. Ми будемо нарощувати наші стосунки для того, щоб у цей складний період економічної кризи знайти ті гнучкі важелі впливу, які будуть піднімати економіку наших країн», - заявив Президент Янукович.
Бізнес-громада позитивно реагує на підписання цієї угоди. За словами Президента Українсько-американської Бізнес ради Морґана Вільямса, прихід в Україну компанії «Шелл» є позитивним сигналом для інших великих інвесторів. Старший аналітик Інституту Брукінґса Стівен Пайфер бачить угоду як крок у напрямку диверсифікації енергетичних ресурсів в Україні, але нагадує, що дуже важливою є відкритість процесу.
«Це важливий крок, але це лише одних з кроків, які треба зробити до того, як «Шелл» справді почне працювати в Україні і видобувати газ. Дуже важливо, щоб Україна у цьому процесі працювала відкрито та прозоро», – наголошує експерт.
Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв’ю Голосу Америки нагадав, що, якщо Україна не розвиватиме альтернативні джерела енергії, це може значно послабити позиції країни вже у наступні три роки:
«Україна має величезну проблему на горизонті. Останні 20 років існує своєрідний баланс сил між Росією та Україною. Україні потрібен російський газ. Росії потрібно транспортувати газ до Європи через Україну. Ми бачили у 2006 та 2009 роках, під час газової кризи, що Україна мала переваги, бо могла відключити поставки газу в Європу з Росії. Але тепер Росія вже має один газовий маршрут по дну Балтійського моря, будує ще один. Наступні декілька років вони будуватимуть Південний потік. І через декілька років Росія зможе здійснювати поставки газу в обхід України. Тому в інтересах України співпрацювати з західними компаніями у відкритий прозорий спосіб, без корупції».
Про те, що на перешкоді подібним проектам може стати корупція, попереджає Едвард Чау з вашингтонського Центру стратегічних та міжнародних досліджень. Українська преса вже згадувала про те, що за проектами компанії можуть стояти фінансові інтереси близьких до влади людей. Експерт попереджає, що інвестори мають зважати на ризик стати об'єктом уваги американського правосуддя:
“Компанія, яка хоче брати участь в розподілі прибутків від проекту, має зробити в нього відповідний внесок. Скажімо, якщо вони, наприклад, претендують на 10% від прибутку, то вони мають вкласти 10% від суми інвестицій. Або вони мають володіти якимись унікальними для проекту знаннями чи технологіями. І це має бути не щось міфічне, а те, що можна достовірно встановити і перевірити за американськими законами. Якщо пізніше виявиться, що ці компанії якимось чином пов'язані із українськими посадовцями, американські компанії потраплять під дію нашого закону про корупцію за кордоном. Американські компанії будуть зобов'язані довести, що вони про це не знали і тому не повідомили. Ці юридичні аспекти дуже важливі. Насамперед для американських компаній, які працюють в багатьох країнах світу. Закони Сполучених Штатів вимагають від них дотримуватися високих стандартів корпоративної поведінки навіть за кордоном. Якщо американські компанії будуть виконувати ці вимоги, то буде все гаразд. В разі існування підозр щодо корупції, які вже висловлюються в українській пресі, американські компанії мають провести власне розслідування, щоб не мати проблем у майбутньому. Бо це саме їхній обов'язок переконатися, з ким вони підписують контракти, щоб мати змогу в подальшому захиститися у суді”.
Всі новини дня
- Голос Америки
- Reuters
Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.
"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.
У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.
Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.
США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.
«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео
"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії
- Голос Америки
Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".
ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.
Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.
У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.
- Голос Америки
Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.
Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".
Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.
Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.
"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.
Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.
Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.
Форум