Спеціальні потреби

Жоден ВУЗ не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців


Жоден ВУЗ України не готує сурдоперекладачів
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00
Direct link

Жоден ВУЗ України не готує сурдоперекладачів

"Українське суспільство не готове до адаптації глухих", - таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив Ігор Кобель, доцент Українського Католицього університету, який зараз працює в університеті імені Томаса Ґаллодета у Вашингтоні, єдиному у світі ВУЗ-і для глухонімих.

За словами Ігора Кобеля, жоден український коледж, чи вуз не займається підготовкою сурдоперекладачів.

Саме спеціалізована школа сформує у глухої дитини свідомість, культуру та мову, без яких у масовій школі дитина просто зачахне
Ігор Кобель
"Невелику кількість спеціалістів готує лише Українське товариство глухих. Якби не їхній навчальний центр, то я собі просто не уявляю, як глухі давали би собі раду зі щоденними проблемами", - зазначив Ігор Кобель.

Ігор Кобель також зазначив, що українські школи не готові технічно та кадрово до запровадження інклюзивної освіти глухих дітей, яка передбачає їх навчання у звичайних класах.

"Українським батькам буває не зручно возити дітей до шкіл для глухих за 100 кілометрів. Проте варто зрозуміти, що саме спеціалізована школа сформує у глухої дитини свідомість, культуру та мову, без яких у масовій школі дитина просто зачахне", - зауважив доцент Католицького університету.

В Україні, за різними даними, нараховується 120 тисяч глухих. Більшість з них отримують середню освіту у спеціалізованих школах- інтернатах. Далі в доросле життя їм асимілюватись дуже складно, адже роками людей з вадами слуху чи мови вважали майже неповносправними.

Останніми роками за допомогою західних грантів в Україні почали відновлювати навчання української жестової мови. Один з ініціаторів цього процесу - доцент Українського Католицього університету Ігор Кобель.
XS
SM
MD
LG