Спеціальні потреби

"Незлим тихим словом". У Лондоні прощались з тілом Тетчер


У Лондоні попрощалися із Тетчер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

У Лондоні попрощалися із Тетчер

У соборі Святого Павла у Лондоні сьогодні відбулась церемонія відспівування «Залізної Леді». Попрощатись із Маргарет Тетчер прибули делегації із 170 країн світу а також політична та економічна еліта Британії на чолі із самою королевою Єлизаветою 2-ю. Пізніше тіло отримають родичі померлої для кремації – такою була воля покійної. Премєрство Тетчер, яка очолювала уряд Британії в період з 1979-го по 1990-й роки запам’яталось критикам боротьбою із профспілками, згортанням фінансування освіти та соціальних прогам, війною на Фолклендах, яка допомогла Тетчер отримати другий прем’єрський термін, зі своїх трьох. Втім більшість світу знає Тетчер та поважає Тетчер за ніші досягнення - стабілізацію Британської економіки, створення нових робочих місць та подолання руїни інфляції. Церемонія прощання із тілом легендарного політика стала відображенням її життєвого шляху та спадщини – сьогодні у Лондоні знайшлося місце і для щирого суму і для підбиття підсумків і для зловтіхи.

Люди на центральних вулицях столиці Англії поглядами проводять кінний екіпаж із тілом Тетчер. Церемонія прощання з колишньою прем’єркою проходить в атмосфері посилених заходів безпеки - Британію насторожили вибухи під час Бостонського марафону.

Всередині собору святого Павла понад 2000 осіб, еліта Британії та світу: королева Єлизавета з чоловіком, прем’єр-міністр Девід Камерон, чинні та відставні політики з цілого світу. Відсутні лише Аргентинці, які не забули Фолклендської війни.

Тетчер була до смаку не всім
Тетчер справді була до смаку не всім. Деякі кажуть – вона служила еліті, а простим людям її правління не принесло нічого хорошого.

"Мене звуть Ален, мені 60 років і я знаю яким було урядування Тетчер. Вона була расисткою та жорсткою людиною, вона розділила країну та позбавила роботи сотні тисяч людей. Вона озлобила країну", - говорить один з присутніх.Тут таки знаходяться ті, хто бачив ті часи під іншим кутом.

"Краще б вони помовчали. Вона гідно керувала країною, але навіть, якщо ви з цим не згодні – маєте визнати, що вона працювала до кривавого поту", - запечує інший.

На вулицях Лондона хтось вклонявся труні, хто просто з цікавості клацав фотоапаратом. Американка Робін утримується від оцінок Тетчер і просто каже, що та точно була помітною історичною постаттю.

"Вона лишила свій слід в історії, і люди мають різні оцінки її спадщини. Я ж думаю, що її похорон це значна подія – тому я і тут", - каже туристка.

Тетчер очолювала Британію протягом 11 років та тричі переобиралась на посаду. Тож якими би не були оцінки істориків, народ Великобританії тричі довіряв владу у країні жінці, яка заслужила права називатись «залізною».
XS
SM
MD
LG