Спеціальні потреби

У найбільших містах США та Лондоні - посилені заходи безпеки


У США та Британії - посиленні заходи безпеки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

У США та Британії - посиленні заходи безпеки

Американські міста навколо країни посилюють заходи безпеки. Утім, загроза тероризму не означає, що американці ховаються по домівках. Тут у Вашингтоні, всього лише наступного дня після вибухів у Бостоні, люди вийшли на святковий парад.

Щороку у Вашингтоні проходить Парад на честь звільнення трьох тисяч рабів у 1862-му році. Організатори вирішили не скасовувати цього заходу і цього року, хоча і збільшили кількість поліцейських та інші заходи безпеки. І люди прийшли. Деякі кажуть, що зробили це саме тому, аби показати терористам, що їх не залякати.

"Це земля свободи. Нас в цій країні не залякати якимись підступними діями – в Бостоні чи в будь-якому іншому місті. Для мене важливо сьогодні прийти сюди", - говорить один з учасників параду.

Інші кажуть, що за свою безпеку на параді вони все-таки побоюються.

"Я думала про те, що буду знаходитись у великому натовпі, куди можуть просочитися терористи. Але якщо про це весь час турбуватися, то для чого жити?", - каже жінка.

Президент Обама заявив, що ФБР розслідує вибухи в Бостоні як акт тероризму.

"Найближчими днями ми, використовуючи усі можливі зусилля, дізнаємося, що сталося і хто винний. Але ми мусимо залишатися пильними. Я наказав своїй Адміністрації запровадити відповідні заходи безпеки, аби захисти американський народ", - відзначив у зверненні до американців президент США.

Збільшена присутність поліції у нью-йоркському метро, в аеропортах та на Таймс-Сквеар, де три роки тому була здійснена невдала спроба теракту

Заходи безпеки торкнулися і Білого дому. Зокрема закрита частина Пенсільванського авеню, яке, як правило, відкрите для туристів.

"Підвищені заходи безпеки і у будинку «Голосу Америки», що знаходиться у самому центрі Вашингтона, поруч з Конгресом. Поруч по вулиці патрулюють поліцейські з собаками, а в середині відбуваються вибіркові перевірки посвідчень. Підвищені заходи безпеки помітні і у Вашингтонському метро", - розповідає Тетяна Ворожко, журналіст Української служби "Голосу Америки".

У Нью-Йорку збільшилася кількість поліцейських патрулів поруч з готелями.

"Ми також патрулюємо місця віросповідання - і ми продовжуватимемо це робити – а також інші значні об’єкти в цьому місті, що можуть стати потенційною мішенню терактів: Центр Рокфеллера, Емпайєр Стейт Білдінг, і тому подібне", - каже Раймон Келлі з поліції Нью-Йорку.

Також збільшена присутність поліції у нью-йоркському метро, в аеропортах та на Таймс-Сквеар, де три роки тому була здійснена невдала спроба теракту. Посилені заходи безпеки і на спортивних спорудах по всій країні.

А через океан – у британському Лондоні – тривають останні приготування до лондонського марафону, що має пройти цієї неділі. Поліція та організатори перевіряють заходи безпеки.

"Щойно тільки стало відомо про вибухи, ми були в контакті з нашими колегами з поліції метрополітену. І ми будемо продовжувати перевіряти заходи безпеки, враховуючи те, що сталося в Бостоні", - говорить виконавчий директор Лондонського марафону.
2005-му році в лондонському метро вибухнула бомба, в результаті чого загинуло 50 осіб. З того часу був переглянутий протокол безпеки в Метрополітені

Лондонський марафон проводиться щорічно з 1981-го року. Минулого року в ньому взяло участь 35 тисяч атлетів, а їх підтримати прийшли ще тисячі глядачів.

"Виклики у забезпеченні безпеки марафону, як будь-якого іншого спортивного заходу під відкритим небом, на який можна прийти без квитків, неймовірні. Натовп сягатиме сотні тисяч людей. Усі знають трасу за місяць наперед. Ця річ просто – суцільні складнощі", - говорить експерт з безпеки Імран Ахмад.

Але британська поліція, говорить він, надзвичайно досвідчена. У 2005-му році в лондонському метро вибухнула бомба, в результаті чого загинуло 50 осіб. З того часу був переглянутий протокол безпеки в Метрополітені. Чимало досвіду поліція отримала і під час боротьби з ІРА у Північної Ірландії. Доказ того – успішне проведення Літніх олімпійських ігор.

"Я думаю, що британські служби безпеки – одні серед найкраще підготовлених у світі. Поліція має постійну присутність. Також скрізь стоять відеокамери. Буде спостереження з гелікоптерів. Відбуватиметься моніторинг соціальних сайтів, повідомлень електронної пошли, СМС, і так далі – усе, що необхідно", - додає Імран Ахмад.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG