Спеціальні потреби

Актуально

Індустрія туризму Єгипту обвалилась після відсторонення Мубарака

Туристична галузь Єгипту переживає кризу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Туристична галузь Єгипту переживає кризу

Минулої ночі у Каїрі щонайменше 7 осіб було вбито і до 300 отримали поранення в ході сутичок міх прихильниками відстороненого президента Єгипта Мухаммеда Мурсі та силами безпеки. Ісламісти обіцяють не покидати вулиці допоки владу не повернуть Мурсі, який з 4-го липня перебуває під арештом. Такий сценарій очевидно є неможливим. Військові, вже призначили тимчасового керівника країни, заарештували верхівку «Мусульманського братства» та знекровили банківські рахунки ісламістів. І хоча на повернення влади ісламістам годі сподіватись - період неспокою, який розпочався вигнанням Мубарака затягується. Неспокій у країні відлякує туристів і вже позбавив бюджет значної частини прибутків.

У 2010-му році напередодні відсторонення Мубарака туристи лишили у Єгипті понад 13 мільярдів доларів
Революція змінила ситуацію. Потік мандрівників скоротився майже на половину – з казкової країни, Єгипет перетворився на місце, де можуть вбити.

"Виторгу немає. Ми ледь животіємо. Всі банкрути і нічого не можна змінити", - говорить продавець сувенірів у Каїрі.

Саїд 45 років заробляв життя у районі Гіза. Минулої ночі тут вбили 5-х ісламістів.

"Ще рік тому мав хороший виторг. Тепер на площу Гіза краще на заходити. Туристи тримаються подалі. Прихильники Мурсі всіх відлякали. А цьогоріч – найгірше", - каже чоловік.
Постійні заворушення та правління ісламістів поставили індустрію туризму на межу виживання

Працівники туристичного сектору кажуть – постійні заворушення та правління ісламістів поставили індустрію на межу виживання. Страждають і власники дорогих ресторанів.

Круїзний човен «Армада» - напівпорожній. Тут працює 30 кухарів. От лише працювати нема для кого.


"Два головних джерела прибутку у Єгипті – Суецький канал та туризм. Туризм впав на 90%. У країні катастрофа", - розповідає менеджер ресторану.

Махмуд Атіф Тартур катає туристів на верблюдах – як колись його батько і дід. Аж ось туристів не стало. 4 з 12 тварин він вже продав.

"Нема туристів – нема роботи. Нам тварин нема чим годувати і себе прогодувати все важче. Ще один такий рік ми не переживемо", - каже Махмуд.

Махмуд сподівається, що відсторонення від влади «Мусульманського братства» змінить ситуацію у країні на краще і до мирного Єгипту повернуться грошовиті туристи.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG